MojAndroid

Motorola razr 5G je druhou generáciou skladacieho modelu obľúbeného výrobcu. Prišla s mnohými, nielen estetickými vylepšeniami. Novinka dostala 8 GB RAM, 256 GB úložného priestoru a snímač odtlačkov prstov sa presunul na zadnú stranu. Vylepšením si prešiel aj výkon, a to vďaka procesoru Qualcomm Snapdragon 765G s podporou sietí 5. generácie. Bezo zmeny nezostal ani fotoaparát. Motorola razr 5G disponuje novým snímačom s rozlíšením 48 megapixelov a optickou stabilizáciou obrazu.

 

Parametre fotoaparátu Motorola razr 5G

Hlavný snímač 48 MP, f/1.7, PDAF, optická stabilizácia obrazu
Selfie snímač (k dispozícii po otvorení zariadenia) 20 MP, f/2.2

Aplikácia fotoaparátu je už stará známa a ponúka všetky potrebné funkcie. Fotografovať je možné v 48 MP rozlíšení, no štandardom je 12 MP a spájanie 4 pixelov do jedného. Nočné fotografovanie je posilnené špeciálnym nočným režimom, ktorý určite odporúčam použiť. Dokáže fotky celkom slušne vylepšiť.

Cez deň je kvalita fotografií veľmi dobrá. Ponúkajú dostatok detailov a dobrý je aj dynamický rozsah. Pri fotení to ale tak vôbec nevyzerá. Vždy som sa obával, ako bude výsledná fotografia vyzerať. Počas samotného fotografovania to vyzerá, že dynamický rozsah je veľmi zlý. Avšak po uložení fotografie do pamäti telefónu je všetko v poriadku. Nechýba portrétový režim a ani obľúbený režim zvýraznenej farby.

Nočné fotografie sú skôr priemerné. Nočný režim ale dokáže pekne zosvetliť tmavšie miesta a slušne eliminovať šum. Pokiaľ je scéna až príliš tmavá, zosvetlenie je naozaj výrazné. Avšak pripravte sa na to, že budú výrazne prevládať teplé farby. V noci tiež dokáže pomôcť optická stabilizácia obrazu ako aj technológia spájania štyroch pixelov do jedného, vďaka čomu naň dopadne viac svetla, čo má za následok svetlejšie fotografie

Hlavný snímač dokáže fotiť aj selfie

Čo sa mi páči, je možnosť vytvárania selfie fotografií hlavným snímačom v zatvorenom stave. Ako spúšť potom slúži jedno z tlačidiel ovládania hlasitosti. To, že takéto selfíčka robím hlavným snímačom, znamená, že ide o jedny z najlepších selfíčok z mobilu. Pre porovnanie som vyskúšal aj niekoľko selfie fotografií sekundárnym snímačom, ktorý sa objaví po otvorení smartfónu. A je to naozaj poriadny rozdiel. Farby, úroveň detailov  a aj dynamický rozsah hrajú výrazne v prospech hlavného fotoaparátu.

Prvé dve fotografie boli vytvorené hlavným snímačom v zatvorenom stave. Ďalšie dve pochádzajú zo selfie snímača nad vnútorným displejom.

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

Nie ste majiteľom smartfónu Motorola razr 5G? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Ako fotí konkurencia?

12.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+