MojAndroid

Spomínate si na nedávnu recenziu Xiaomi Mi 10? Písal som v nej o tom, ako sú jej kamery jej najväčším problémom. Platí to dodnes a tak sa chcem s vami bližšie pozrieť na problémy, ktoré vyplývajú z fotenia prostredníctvom tohto smartfónu.

Fotky vytvorené prostredníctvom hlavného 108 MP snímača sú úplne špičkové, hodné vlajkovej lodi. Majú skvelú reprodukciu farieb, správnu ostrosť a hĺbku. Vďačíme za to skvelým špecifikáciám hlavného snímača – svetelnosti f/1.7, veľkosti senzora 1/1,33″, malým pixelom 0,8 µm a optickej stabilizácie obrazu. Mi 10 mohla mať k dokonalosti ešte laserové zaostrovanie, podobne ako jej starší súrodenec Mi 9.

Ako vidíte, fotky majú skvelú ostrosť a farby. Aj rozmazanie pozadia telefón zvládol na jednotku na strednej fotke vyššie. Malú výčitky by som mal na voči farbám v interiéri, kedy telefón sa rozhodol pre chladné podanie farieb, pritom tá stena nie je svetlomodrá, ale tyrkysová.

Selfie kamera: Xiaomi Mi 10 zvládne selfíčka na jednotku

Telefón nezaváha ani pri dvoch subjektoch alebo pri portrétoch. Jasné, môžeme povedať, že rozmazanie pozadia mohlo byť presnejšie, ale toto je skôr priemerný výkon na mobily v tejto triede. Pokiaľ nemá selfie kamera lepší hĺbkový senzor, tak to presnejšie neurobí.

Selfie kamera má 20 MP rozlíšenie, svetelnosť f/2.0, veľkosť senzora 1/3″ a veľkosť pixelov 0,9 µm. Pri vlajkových lodiach by bolo dobré, keby mali ich selfie kamery aj nejaký druh stabilizácie alebo automatické zaostrenie, čo však v tomto mobile nenájdeme.

Ultra-širokouhlý objektív a makro: Nič extra od nich nečakajte

Tieto dva objektívy sú na úrovni telefónov za 200 €. Chýba im ostrosť a v prípade makro fotiek robte ich radšej na viackrát. Ľahko sa vám totiž stane, že vám senzor na subjekt správne nezaostrí. Ultra-širokouhlý objektív má 13 MP, svetelnosť f/2.4, veľkosť 12 mm. Makro objektív má 2 MP a svetelnosť f/2.4

Pár makro fotiek:

Keďže má hlavný senzor 108 MP určite by ste rovnaké alebo lepšie snímky dokázali urobiť aj odfotením týchto objektov z väčšej vzdialenosti a následným priblížením. Stratu ostrosti alebo detailov by ste mali určite menšiu.

Videá: 8K je síce fajn, ale zatiaľ je nepoužiteľné

Pretože nemá stabilizáciu, je to vlastne len zväčšené 4K rozlíšenie a miestami jeho plynulosť ide dole vodou. No miesto toho je tu 4K, ktoré má skvelú stabilizáciu, podporuje aj 60 fps a má aj o dosť menšiu veľkosť videa.

8K video:

4K 60 fps:

FOTOmánia: Pochváľte sa aj vy vašimi fotkami (nielen) z Mi 10

Ak ste majiteľom Xiaomi Mi 10, veľmi rád uvidím vaše fotky v našej FOTOmánii. Samozrejme prispievať môžete aj keď nie ste majiteľom spomínaného zariadenia.

6.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+