MojAndroid

Samsung Galaxy M21 zaujme hlavne svojou batériou, či AMOLED displejom, no nenechá sa zahanbiť ani svojimi fotoaparámi. Dalo by sa povedať, že vo svojej triede priam exceluje. Celé to poháňa skvelá nadstavba One UI 2.0.

Parametre fotoaparátu Samsung Galaxy M21

Hlavný snímač 48 MP, f/2.0, PDAF
Ultra široký objektív 8 MP, f/2.2
Hĺbkový snímač 5 MP, f/2.2

Fotoaplikácia a fotografovanie

Samsungová aplikácia je pekná a prehľadná. Osobne sa mi páči farebnosť ikoniek, vďaka čomu rýchlo a ľahko rozoznáte, aký profil máte zapnutý. Všetko je prehľadné a dobre usporiadané. Stalo sa mi len raz, že som nevedel nájsť, čo som hľadal. Bola to zmena rozlíšenia na 48 MP, ktorá sa nachádza pod možnosťou nastavenia pomeru strán fotografie.

Viac menej sa však dá povedať, že táto aplikácia je štandardná ako bežné aplikácie fotoaparátu od iných výrobcov. Všetko riadite posúvaním režimov na spodku a nájdete tu aj Profesionálny režim, úplne napravo.

Kvalita fotografií Samsung Galaxy M21

Musím uznať, že v tomto smartfóne má hĺbkový senzor fakt zmysel. Klasické 2 MP snímače, ktoré ponúka konkurencia majú problém správne rozoznať subjekt a hlavne jeho vlasy (hlavne dlhé). Samsung Galaxy M21 má až 5 MP hĺbkový snímač, ktorý rozozná objekty kvalitnejšie, ako konkurencia. To zabezpečí kvalitnejšie portrétové fotografie.

Inak je Samsung charakteristický aj svojimi vyťahanými farbami, ktoré vyzerajú krajšie, ako v skutočnosti. Niekomu sa to páči, iným nie, no moje fotografie vytvorené počas slnečného dňa vďaka tomu vyzerajú ešte žiarivejšie, ako v realite. Kvalitou fotografií sa inak Samsung radí medzi nadpriemerné.

Ukážkové fotografie

Pochváľte sa svojimi fotografiami

Do pozornosti dávam našu kategóriu FOTOmánia, v ktorej sa môžete aj vy pochváliť svojimi umeleckými výtvormi. Nezabudnite pridať aj informácie o telefóne, aby ste pomohli ľuďom pri nákupe telefónu. Takto totiž budú vedieť, ako fotí daný telefón.

Ak vás zaujíma viac informácií, nechávame vám odkaz na recenziu Samsungu Galaxy M21.

9.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+