MojAndroid

Fotoaparáty sú dnes extrémne dôležitou súčasťou smartfónov, čo si uvedomujú aj výrobcovia. Tí sa tento rok prekonávali a ponúkali stále lepšie a lepšie fotoaparáty aj v dostupnejších zariadeniach. Ideálnym príkladom je Samsung Galaxy A9 (2018), ktorý síce nepatrí do najprémiovejšieho radu smartfónov, no napriek tomu je prvým, ktorý ponúka až štyri fotoaparáty.

Flexibilný fotograf

Samsung Galaxy A9 (2018) tak zaujme už na prvý pohľad. Štyri šošovky na zadnej strane telefónu sa skutočne len tak nevidia. Samsung použil kombináciu rôznych ohniskových vzdialeností a funkcií fotoaparátu, aby dosiahol naozaj flexibilný fotografický smartfón do každých podmienok.

Základ tvorí 24MP fotoaparát so svetelnosťou f/1.7 a rýchlym zaostrovaním PDAF. Sekunduje mu 10MP tele-photo objektív, ktorý sa stará o dvojnásobné bezstratové priblíženie. Samostatný 5MP snímač sa zasa stará o zachytenie hĺbky poľa a následné rozmazanie pozadia pri portrétových fotografiách. O toto sa v drahších smartfónoch stará väčšinou čip, no v dostupnejších modeloch je na to potrebný samostatný fotoaparát. Posledný foťák na zadnej strane A9-ky má rozlíšenie 8 MP a ide o širokouhlý objektív.

Táto kombinácia je skutočne schopná. Variabilita ohniskových vzdialeností výrazne znižuje obmedzenia, s ktorými sa tradične stretávame pri fotoaparátoch na súčasných smartfónoch. 2-násobné priblíženie je veľmi praktické, ešte praktickejšie sú širokouhlé snímky. Či fotíte rodinnú oslavu, úzku uličku alebo čokoľvek iné, širokouhlý objektív tomu dokáže pridať nový rozmer.

Kvalita fotografií neurazí

Samsung Galaxy A9 (2018) tak má všetky predpoklady na to, aby ponúkol skutočne dobré fotografické výsledky. A tie naozaj nepatria medzi najhoršie. Potešia peknou farebnosťou a dobrým vyvážením expozície. Telefón si poradí aj s horšími svetelnými podmienkami, a to aj napriek chýbajúcej optickej stabilizácii.

Ostatné snímače si plnia svoju rolu veľmi dobre. 2-násobné priblíženie je skutočne veľmi praktické rovnako, ako širokouhlý snímač. Tu je síce viditeľné skreslenie “rybieho oka”, ako aj nižšia celková kvalita. Na bežné fotografie zdieľané na sociálnych sieťach sú však výsledky stále dostatočné.

Telefón tiež nahráva 4K video a ponúka veľmi slušnú 24MP selfie kameru. Vpredu aj vzadu pritom dokáže vytvoriť umelecký portrétový efekt s rozmazaným pozadím, ktorý vyzerá veľmi dobre. Celkovo by sme mohli povedať, že telefón poteší najmä moderných používateľov, ktorí nepožadujú dokonalú kvalitu fotografií, ale ocenia skôr praktické funkcie či už hardvéru, alebo softvérovej stránky fotoaparátu.

Pridajte svoje fotografie do FOTOmánie

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami, zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom Motoroly One? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu.

11.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+