MojAndroid

Autori hry Candy Crush Saga, ktorých môžete poznať aj ako vývojárske štúdio King Digital Entertainment, prejdu vďaka akvizícii za rozprávkových 5,9 miliardy dolárov pod krídla spoločnosti Activision Blizzard. Oznámila to PR správa Activision Blizzardu, ktorý je autorom nemenej populárnych hier ako Call Of Duty, Destiny, World of Warcraft či StarCraft.

Candy Crush Saga

Autori hry Candy Crush Saga, podľa slov ich vlastného výkonného riaditeľa KDE Riccarda Zacconiho, vytvorili najväčšiu online sieť hráčov na Facebooku a mobilných zariadeniach na svete. Mesačne hrá aktívne ich hru viac ako 474 miliónov používateľov, čo hlásajú štatistiky z 3. kvartálu tohto roka. Spoločnosť KDE vyvinula aj ďalšie zaujímavé sociálne-zamerané hry, ktorými chcela upútať hráčov na Facebooku, no žiadna z nich sa nestala tak populárnou ako Candy Crush Saga. Zisky z tohto titulu tvoria tretinu všetkých ziskov spoločnosti.

Náš tip
Hra Candy Crush Saga zarobila v minulom roku 1,3 miliardy dolárov

Odkúpenie by mohlo štúdiu KDE umožniť vyhnúť sa stagnácii či prepadu, ktorý zaznamenali podobné spoločnosti v minulosti. Ako príklad sa dá uviesť spoločnosť Rovio, ktorá spočiatku na svojej hre Angry Birds zarábala miliardy a dnes zaznamenáva až 73% stratu profitu voči roku 2009, keď bola vydaná prvá časť nahnevaných vtákov. Pomoc však môže byť obojstranná. Activison Blizzard má dnes totižto profit z mobilných zariadení iba na úrovni 5%. Spolu s KDE bude Activision Wizard schopný osloviť viac ako 500 miliónov používateľov vo viac ako 196 krajinách sveta, čo by im v priebehu budúceho roka malo vyprodukovať zisk na úrovni 36 miliárd dolárov. Nakoniec sa suma 5,9 miliardy dolárov nezdá ani veľkou, čo poviete? :-)

Zdroj: TheVerge

3.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+