MojAndroid

Ak patríte medzi tých užívateľov, ktorým nevyhovuje predinštalované prostredie a radi si upravujete prvky vášho systému, s najväčšou pravdepodobnosťou používate nejaký alternatívny launcher. Jedným z tých obľúbenejších je aj Action Launcher, ktorý prináša v najnovšej verzii vzhľad v štýle Material dizajnu nového Androidu Lollipop. Okrem toho je ale k dispozícii aj niekoľko ďalších noviniek, vďaka ktorým je aplikácia ešte lepšia, ako doteraz.

Vývojár aplikácie Chris Lacy priniesol teraz nový dizajn pre každého, vrátane tých užívateľov, ktorí ešte na svojom zariadení nemajú dostupný Android 5.0 Lollipop. Okrem toho ale disponuje nová verzia aplikácie množstvom zaujímavých noviniek. Pribudla funkcia tzv. Quick Themes, ktorá po aplikovaní nového pozadia zmenia farebnú tému hlavných ovládacích prvkov. Farba je pritom prispôsobená dominantnej farbe pozadia, takže celý vzhľad prostredia je zosúladený a elegantný. Vylepšenia sa dočkali aj funkcie tzv. covers a shutters, ktoré je teraz možné farebne prispôsobiť. Pribudla aj možnosť pridať do priečinku neobmedzené množstvo aplikácií a poslednou väčšou novinkou je možnosť používania tradičného tlačidla pre menu s aplikáciami spolu s možnosťou farebného prispôsobenia.

action-launcher-update-1 action-launcher-update-2

Vcelku tak ide o veľmi objemný update, ktorý prináša množstvo zaujímavých noviniek. Funkcia Quick Themes dokáže veľmi pekne prispôsobiť prostredie podľa aktuálneho pozadia, no zároveň môžete meniť farebnú tému jednotlivých prvkov aj manuálne. Zaujímavý efekt dosiahnete v prípade použitia nejakej aplikácie určenej na automatickú zmenu pozadia v stanovených intervaloch, ako napr. Muzei. Novú aplikáciu Action Launcher 3 si môžete stiahnuť z obchodu Play zadarmo a vyskúšať niektoré funkcie. Za prémiové funkcie ale budete musieť zaplatiť 3,99 eur, pričom tento upgrade je k dispozícii ako nákup v aplikácii. Upozorňujeme, že nejde o aktualizáciu pre Action Launcher 2, ale o úplne novú aplikáciu v obchode Play.

Verzia: 34.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Authority

12.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+