MojAndroid

Spoločnosť Acer predstavila niekoľko laptopov, ktoré sú zamerané na vzdelávanie. Dočkali sme sa niekoľkých Chromebookov ale aj modelov zo série TravelMate, ktoré disponujú operačným systémom Windows. My sa zmeriame na tie s ChromeOS. Informácie prináša technologický portál XDA-Developers.

Séria Acer Chromebook Vero

Tento modelový rad notebookov je určený najmä pre študentov. Novinka sa rozhodne neradí k najvýkonnejším počítačom súčasnosti. ChromeOS nie je veľmi náročný na hardvér a výrobca sa snažil udržať cenu čo najprijateľnejšiu aj pre ľudí s obmedzenejším rozpočtom. Ponúkajú základný výkon potrebný na vykonávanie školských úloh a na štúdium. Vyznačujú sa pritom modernými procesormi od firmy Intel.

Acer Chromebook Vero 712

Ide o prvý a zároveň aj najvýkonnejší laptop zo série Vero. Ponúka procesor Intel Core i3-1215U, ktorý má 6 jadier a 8 vlákien. Výsledný výkon bude viac než dostatočný na každodenné kancelárske, respektíve študentské potreby. Má 12-palcovú obrazovku s nezvyčajným pomerom strán 3:2. Vyrába sa aj variant s dotykovým displejom.

Acer Chromebook Vero 712
Acer Chromebook Vero 712 | Zdroj: XDA-Developers.com

Rozlíšenie sa zastavilo na 1366 x 912 pixeloch. Určite teda nejde o ten najostrejší zobrazovač, no menej náročným by vzhľadom na menšiu uhlopriečku mal plne postačovať. Operačná pamäť má 8 GB a chýbať nesmie ani 128 GB eMMC interného úložiska. Výrobca tvrdá, že notebook na jedno nabitie vydrží 10 hodín. V praxi však tento čas býva badateľne kratší.

Acer Chromebook Spin 512

Novinka s pomenovaním Acer Chromebook Spin 512 sa už radí do nižšej triedy laptopov. V jej útrobách sa ukrýva Intel N200 so 4 jadrami a 4 vláknami. Má pritom rovnaký displej, ako vyššie predstavený model, teda 12-palcový s pomerom strán 3:2 a rozlíšením 1366 x 912 pixelov. Keďže ide o konvertibilný notebook, už v základe prináša dotykový panel. Podporuje aj vstup pre USI perá.

Acer Chromebook Spin 512
Acer Chromebook Spin 512 | Zdroj: XDA-Developers.com

K dispozícii je prevedenie s implementovaným stylusom, ktorý dokáže rozpoznať až 4096 úrovní tlaku. Okrem 720p predného snímača na videohovory existuje aj edícia s 8 MP fotoaparátom na zadnej strane s podporou pre nahrávania Full HD videa. Rovnako, ako Acer Chromebook Vero 712, aj tento model ponúka 8 GB RAM a 128 GB vnútorného ukladacieho priestoru typu eMMC.

Acer Chromebook Spin 511

Acer Chromebook Spin 511 je veľmi podobným zariadením, ako Acer Chromebook Spin 512. Rozdiel je v displeji. Tentokrát je k dispozícii 11,6-palcový panel s typickejším pomerom strán 16:9. Ostatné špecifikácie ostali nezmenené.

Acer Chromebook 511

Nakoniec nám ostáva predstaviť ešte Acer Chromebook 511. Tento prenosný počítač veľmi silne nadväzuje na vyššie uvedený Acer Chromebook Spin 511, avšak ponúka tradičnú konštrukciu. Podpora dotyku pribudne po doplatení si za vylepšené prevedenie. Nemá ani podporu pre USI perá. Notebook má maximálne 64 GB internej pamäte. Jeho najväčšou prednosťou je výdrž batérie, ktorá má údajne dosiahnuť až 12 hodín.

Všetky štyri Chromebooky od spoločnosti Acer budú dostupné v apríli. Ceny za všetky laptopy sú v prepočte z americkej meny nasledovné:

  • Acer Chromebook Vero 712: 391 €
  • Acer Chromebook Spin 512: 455 €
  • Acer Chromebook Spin 511: 409 €
  • Acer Chromebook 511: 346 €
Náš tip
Séria Samsung Galaxy S23: Cena a dostupnosť na Slovensku + špeciálna akcia
2.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+