MojAndroid

Potreba dostať dokumenty do digitálnej formy, či už za účelom ich zdieľania alebo ďalšej práce s nimi sa objavuje čoraz častejšie. Dnes nie je problém pripojiť skener k počítaču a jednoducho si dokumenty digitalizovať.  Čo však ak ich potrebujete zobrať so sebou na cesty vo svojom tablete alebo telefóne? Pracne skenovanie a následné kopírovanie do iného zariadenia, sa môže niekomu zdať zbytočne zdĺhavé. Práve preto predstavila spoločnosť Accusoft vlastnú aplikáciu, ktorá umožní skenovanie dokumentov priamym pripojením skeneru ku tabletu alebo kompatibilnému telefónu.

Aplikácia sa volá Accusoft USB Scanner a ako sme už vyššie napísali, umožní skenovanie dokumentov pomocou skeneru pripojeného do USB portu tabletu či telefónu- pripojiť sa môžete samozrejme aj pomocou redukcie z micro USB na USB. Podporované sú operačné systémy Android 3.2 Honeycomb a vyššie. Aplikácia dokáže pracovať s bežnými formátmi, ako JPEG, PDF, TIFF alebo BMP. Dokumenty môžete skenovať aj priamo z aplikácií, ako napríklad  Gmail, Evernote, Google Drive alebo Box. USB Scanner ponúka tiež základné nastavenia skenovania – môžete si tak zvoliť kontrast, jas, rozlíšenie, veľkosť alebo farebnosť digitalizácie.

Accusoft USB Scanner je na Google Play dostupný v platenej a trial verzii, ktorá slúži na otestovanie funkčnosti s vašim skenerom. Zoznam kompatibilných zariadení nájdete na stránkach spoločnosti.

16.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+