MojAndroid

Spomeniete si, čo nás trápilo počas letných dovoleniek kedysi? Okrem večných problémov, aké plavky si obliecť a ako sa nespáliť, sme sa obávali aj toho, aby pohľadnica z dovolenky prišla domov skôr ako my, a aby sme mali aspoň pár pekných fotiek na pamiatku, pretože film obsahoval iba 36 snímok. Dnes namiesto pohľadníc posielame emaily alebo MMS-ky a s fotografiami si nelámeme hlavu. Do kvalitného smartfónu sa ich zmestí neúrekom. Problém nastane, keď sa telefón-fotoaparát vybije.

Spoločnosť ASUS ponúka 8 tipov, ako skrotiť smartfón a získať dlhšiu výdrž batérie, aby k takýmto situáciám už viac nedochádzalo.

1. Znížte si jas displeja

Jeden z hlavných žrútov batérie je displej. Čím viac svieti, tým viac energie spotrebuje. Nehovoriac o tom, že prehnane jasný displej môže negatívne vplývať na oči. Hoci väčšina používateľov využíva automatické nastavenie displeja, môžete ho jednoducho upraviť. Využite na to ovládací prvok, ktorý je umiestnený v paneli s rýchlymi nastaveniami, alebo položku Nastavenia – Zobrazenie – Úroveň jasu.

asus

2. Minimalizujte časový limit obrazovky 

Spotrebu displeja môžete výrazne znížiť aj tak, že minimalizujete čas, po ktorom sa nepoužívaná obrazovka vypne. Tento čas zmeníte v Nastaveniach – Zobrazenie – Režim spánku. Skúste vybrať najkratšiu možnosť, 15 sekúnd.

asus tipy

3. Využite Wi-Fi pripojenie do internetu namiesto toho mobilného 

Smartfón sa viac zapotí, ak prenáša dáta z internetu pomocou mobilného pripojenia. V prípade 4G sietí to platí dvojnásobne. Ak máte možnosť pripojiť sa do Wi-Fi siete, určite ju využite. Aj keď telefón aktívne nepoužívate. Funkciu Wi-Fi môžete aktivovať v paneli s rýchlymi nastaveniami, prípadne v Nastaveniach – Wi-Fi. Ak Wi-Fi nemáte k dispozícii a nepotrebujete byť pripojení do internetu, vypnite mobilné dáta. 

4. Vypnite lokalizáciu, Bluetooth, NFC a automatickú synchronizáciu

Nebuďte leniví. Funkcie telefónu, ktoré nepotrebujete aktívne používať, vypnite. Napríklad lokalizačné služby, Bluetooth, NFC alebo automatickú synchronizáciu. Aj oni spotrebovávajú drahocennú kapacitu batérie. 

5. Obmedzte nepotrebné aplikácie

Nielen funkcie telefónu, ale aj nainštalované aplikácie spôsobujú rýchlejšie vybíjanie batérie. Preto majú napríklad niektoré smartfóny vo výbave funkciu, ktorá zamedzí spusteniu aplikácií na pozadí. K zamedzeniu ich fungovania na pozadí môžete použiť aj alternatívne aplikácie, akou je napríklad Greenify.

maxresdefault

6.Využite šetriaci režim

Smartfóny dnes ponúkajú viacero užitočných nastavení batérie. Patria medzi ne aj rôzne režimy šetrenia energie, ktoré predĺžia výdrž smartfónu napríklad dočasným vypnutím internetu a notifikácií v čase, keď zariadenie nepoužívate. 

7.Aktivujte šetriaci režim pri vybíjajúcej sa batérii. Automaticky

Konkrétne v prípade Asus ZenFone 2, je k dispozícii výborná funkcia, ktorá efektívne predĺži výdrž smartfónu. Ide o tzv. Prispôsobený režim, vďaka ktorému si môžete nastaviť, aby sa telefón automaticky prepol do šetriaceho režimu. Funkciu môžete aktivovať v Nastaveniach – Správa napájania – Šetrič energie – Prispôsobený režim. Následne si vyberiete, pri akom percente zostávajúcej batérie má byť zvolené nastavenie aktívne.

8.Nezabudnite na externú batériu   

Hoci vám uvedené rady pomôžu predĺžiť výdrž smartfónu, batéria má obmedzenú kapacitu. A tú neoklamete. Preto je vhodné so sebou nosiť externý akumulátor, ktorý chýbajúcu „šťavu“ doplní na počkanie. 

Zdroj: tlačová správa 

23.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+