MojAndroid

Ak rozmýšľate nad dátovým paušálom od 4ky, mali by ste sa rozhodnúť do zajtra. 4ka totiž od marca zvyšuje mesačné poplatky o dve eurá pre každý dátový paušál. Zmeny zavádza po testovaní ponuky NAJVIAC, ktorá sa v praxi osvedčila.

Zákazníci 4ky mohli pred príchodom ponuky NAJVIAC využívať veľké objemy dát vo vlastnej 4G sieti, ku ktorým sa pridal 1 GB v 3G sieti obchodného partnera. Práve táto ponuka dáta zjednotila a zákazníci už nemusia riešiť, v ktorej sieti momentálne dátujú. Dáta sú totiž zdieľané. Operátor sa preto rozhodol o takýto typ dátovania obohatiť svoju štandardnú ponuku.

Náš tip
Ako to je naozaj? Sú naši operátori drahí alebo lacní v porovnaní s EÚ?
  • Nové ceny platia pre tých, ktorí si paušál aktivujú po ukončení ponuky NAJVIAC
  • Súčasných zákazníkov sa zvyšovanie cien netýka
  • Zvýšil sa aj objem dát v medzinárodnom roamingu

Najlepšou voľbou sú automatické platby za služby

Pokiaľ ste zákazníkom 4ky, odporúčame si nastaviť automatické platby z karty. V tomto prípade nemusíte rozmýšľať nad tým, kedy vám končí paušál a kedy treba zaplatiť za nový mesiac. Všetko sa to udeje automaticky a budete mať istotu, že sa nezmení ani mesačný poplatok.

Cena sa pre vás nebude zvyšovať dovtedy, kým budete nepretržite využívať jeden z paušálov. Ak svoj paušál čo i len na jeden deň prerušíte, po novej aktivácii budete platiť o dve eurá mesačne viac.

Cena sa nezvýši ani v prípade, ak budete medzi jednotlivými paušálmi prechádzať. Je jedno či z drahšieho na lacnejší alebo naopak. Jedinou podmienkou je, aby ste mali nejaký paušál aktivovaný nepretržite.

Dôvodom, prečo sa 4ka rozhodla zvýšiť ceny za dátové paušály, sme sa venovali v samostatnom článku. Nájdete v ňom tiež zaujímavé informácie o tom, koľko dát štvorkári v priemere minú za mesiac.

Stále najlacnejšie dáta na Slovensku

Aj po zvyšovaní cien zostane 4ka z pohľadu dátových služieb výrazne najlacnejším operátorom na Slovensku. Daňou za výhodné ceny je výrazne slabšie pokrytie oproti konkurencii. Operátor to rieši národným roamingom, ktorý budú mať zákazníci k dispozícii v rámci svojho mesačného balíčka. Surfovať je preto možné aj v 3G sieti Orangeu, ktorá má aktuálne pokrytie približne 95 % populácie Slovenska.

Náš tip
4G sieť na Slovensku: Ktorý operátor má najlepšie pokrytie?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+