MojAndroid

Mobilný operátor 4ka nás prostredníctvom tlačovej správy informoval o tom, ako sa darilo predaju jednotlivých smartfónov v uplynulom mesiaci. V TOP 10 nájdeme modely od Xiaomi, Samsung, Apple a Motorola.

Najčastejšie zastúpenie majú Xiaomi a Samsung, títo výrobcovia majú v TOP 10 po 3 smartfóny. Apple a Motorola dva. Najpredávanejším modelom vôbec bol v minulom mesiaci POCO X5 Pro. Smartfón s dobrým pomerom ceny a výkonu, ktorý patrí do strednej triedy. Druhým najlepším bol základný vlajkoý Samsung Galaxy S23, ktorý sa vyznačuje dlhou podporou, skvelým výkonom a kompaktnými rozmermi.

POCO X5 Pro obsadil prvú priečku

Tretie miesto patrí ďalšej vlajkovej lodi, konkrétne základnému Xiaomi 13. Nasleduje Samsung Galaxy A54 a iPhone 14 Pro. Je vidieť, že zákazníci 4ky uprednostňujú drahšie a lepšie vybavené modely.

Priečka Model
1 POCO X5 Pro
2 Samsung Galaxy S23
3 Xiaomi 13
4 Samsung Galaxy A54
5 Apple iPhone 14 Pro
6 Apple iPhone SE (2020) repasovaný
7 Redmi Note 12 5G
8 Apple iPhone 14
9 Motorola edge 30
10 Motorola edge 30 Neo

Zaujímavá je siedma priečka Apple iPhone SE z roku 2020, ktorý je v ponuke za slušnú cenu a ide o repasovaný model. Dve posledné miesta v TOP 10 obsadila Motorola.

Náš tip
Predplatné za Disney+ bude drahšie. Od kedy a o koľko?
11.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+