MojAndroid

Šiesty ročník súťaže 4ka Android Code 2016 prináša opäť hlasovanie o najlepšie slovenské Android aplikácie! Hlasovanie je v plnom prúde a vy máte možnosť vybrať vaše obľúbené aplikácie zo 7 kategórií – TV aplikácie, Spravodajské aplikácie, Nakupovanie a predaj, Doprava, Hry, Slovenské aplikácie a Svetové aplikácie. Dnes vám predstavíme predposlednú kategóriu v ankete 4ka Android Code 2016 – Slovenské aplikácie – a vy sa hlasovaním za svojho favorita môžete zapojiť do súťaže o smartfón Huawei P9 Plus, 3 x licenciu na ESET Smart Security alebo kredit od operátora 4ka.

Kategória Slovenské aplikácie

Tituly, ktoré bojujú o váš hlas v kategórii Slovenské aplikácie, boli vytvorené na Slovensku a boli vydané alebo aspoň raz aktualizované v tomto kalendárnom roku. Ide o slovenské aplikácie, ktoré nezapadajú do žiadnej z predošlých kategórií, no zaslúžia si svoje miesto v ankete 4ka Android Code 2016. 

BeeSafe

Platforma BeeSafe prináša bezpečnosť pre každého člena vašej rodiny, ktorý vlastní smartfón. Jej základom je tichý režim, ktorý sa spustí po istom časovom intervale, ak majiteľ zariadenia nezahlási svojim blízkym, že je v poriadku. Prečítajte si o tomto riešení v samostatnom článku o BeeSafe.

beesafe-android-code-2016

ESET hodnotí:

Aplikácia ponúka dobre spracovaný problém, prezentáciu a má aj pekné video. Oceňujeme aj čistý a prehľadný dizajn aplikácie. Po prvom spustení a potvrdení hesla nám ale aplikácia hneď padla a nebolo nám jasné ani to, akým spôsobom rodič dostane notifikáciu.

Verzia: 1.6.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.6.5
Aktuálna cena: Zdarma

Denník zdravia

Denník zdravia je aplikácia, ktorá sleduje, zaznamenáva a vyhodnocuje základné ukazovatele zdravia. Srdcová frekvencia, krvný tlak, cholesterol, množstvo spálených kalórií, hmotnosť a BMI. Aplikácia poskytuje historický prehľad o sledovaných parametroch, stanovuje pravdepodobnú diagnózu a ponúka odporúčania pre zlepšenie konkrétnej diagnózy.

dennik-zdravia-android-code-2016

ESET hodnotí:

Aplikácia ponúka naozaj pekný dizajn, no nevýhodou je dostupnosť iba európskych metrík, divné meranie systolického tlaku (dotykom obrazovky?) a nepresné meranie pulzu. Chýba nám aj možnosť zmeny jazyka.

Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma

Diktáty

Máte problém s gramatikou? S touto aplikáciu si zlepšíte pravopis hravým spôsobom. Čakajú vás diktáty, v ktorých musíte vybrať správne písmeno zo slova v diktáte. Touto hravou formou zistíte vaše najväčšie nedostatky, alebo si len zahráte hru na zlepšenie vašej gramatiky zo slovenského jazyka. Okrem diktátov tu nájdete aj rôzne otázky zo slovenského jazyka aj literatúry, ale aj testy z monitora.

diktaty-android-code-2016

ESET hodnotí:

Oceňujeme nápad na spracovanie, originalitu a odpovede na hodnotenia v obchode Play. Aplikácia má ale zastaralú grafiku akoby z 90-tych rokov, odkaz “O autorovi” spôsobuje padnutie aplikácie a Monitor 2013 nie je aktualizovaný.

Verzia: 1.0.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.9
Aktuálna cena: Zdarma

eVýsledky

S aplikáciou eVýsledky máte k dispozícii priamo vo vašom smartfóne prístup k množstvu LIVE výsledkov, štatistík, tabuliek, pavúkov a informácií z takmer 30 športov z viac ako 5000 súťaží z celého sveta. Ide o mobilnú aplikáciu rovnomennej webstránky, ktorú pozná každý správny fanúšik akéhokoľvek športu.

evysledky-android-code-2016

ESET hodnotí:

Aplikácia má výborné hodnotenie v obchode Play, dobrý startup wizard a spĺňa svoj účel.

Verzia: 2.26.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.26.0
Aktuálna cena: Zdarma

iMeteo.sk

Aplikácia iMeteo.sk Počasie Vám prináša presné informácie o počasí na Slovensku. Aplikácia zobrazuje aktuálne poveternostné podmienky tak, ako boli fyzicky v teréne namerané na observačných staniciach rozmiestnených po celom našom území. Predpovede počasia pre vybrané slovenské lokality sa zostavujú z podkladov numerického modelu, ktorý bol navrhnutý aj pre územie Slovenska. Naviac aplikácia obsahuje aktuality zo Slovenska aj zo sveta ako aj predpovede a výstražné informácie pre územie Slovenska, ktoré sú vyhotovované meteorológom.

imeteo-pocasie-android-code-2016

ESET hodnotí:

Aplikácia má veľmi pekný dizajn, porovnateľný s TOP aplikáciami na predpoveď počasia. Ceníme si aj množstvo dostupných funkcií. Ako mínus pokladáme zvláštne fungujúci iRadar, z ktorého sa nedalo dostať späť do aplikácie, a to, že pri otvorení máp nás automaticky presmeruje do ďalšej aplikácie.

Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma

Meniny a mená PRO

Aplikácia pre pripomínanie menín, narodenín a iných dátumov s jedinečnými funkciami a úžasnými možnosťami prispôsobenia. Obsahuje menný kalendár slovenský, rozšírený slovenský, český, maďarský, poľský a francúzsky kalendár, a to vrátane štátnych sviatkov.

meniny-mena-android-code-2016

ESET hodnotí:

Aplikácia spĺňa svoj účel, ponúka pekné widgety a má peknú grafiku aj dobré hodnotenia. Škoda však, že ide o neoriginálny motív.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 1,99 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 1,99 €

Modrá strecha

Modrá Strecha je sociálna sieť o stavaní, rekonštrukcii, zariaďovaní, bývaní a záhrade. Ľudia medzi sebou diskutujú, alebo ukazujú svoje pokroky na stavbe či v zariaďovaní svojho domu. Modrá strecha je plná užitočných rád a inšpirácií.

modra-strecha-android-code-2016

ESET hodnotí:

Táto aplikácia je inovatívna sociálna sieť pre kutilov. Má však veľmi málo používateľov, a to aj napriek tomu, že je na trhu takmer rok.

Verzia: 1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4
Aktuálna cena: Zdarma

Motivačné obrázky

Motivačné obrázky je aplikácia, v ktorej si môžete pozrieť stále najnovšie obrázky s motivačnou úlohou. Aktuálne v aplikácii nájdete približne 600 obrázkov s rôznou tematikou, ktoré môžete zmeniť na tapetu vo svojom zariadení, prípadne si ich stiahnuť a zdieľať na sociálnych sieťach.

motivacne-obrazky-android-code-2016

ESET hodnotí:

Tento titul spracováva zaujímavý nápad a robí, čo sľubuje. Nevieme však, na čo je potrebné prihlásenie sa pod vlastným kontom a nefungovala nám ani možnosť zdieľania obrázkov.

Partner na úrovni

Aplikácia Partner na úrovni je mobilným titulom rovnomennej online zoznamky pre náročných. Vďaka unikátnej metóde porovnávania profilov osobnosti vám táto aplikácia navrhneme len tých užívateľov, ktorí sa k vám naozaj hodia. Ide tak o špecifickú službu na území nášho štátu.

parner-na-urovni-android-code-2016

ESET hodnotí:

Ide o profesionálnu zoznamku, ktorej aplikácia je ale iba prekladom zahraničného titulu.

Verzia: 4.6.1
Aktuálna cena: Zdarma

Pokec.sk

Pokec vám umožní spoznať 350 000 ľudí denne. Zoznámte sa s novými kamarátmi vo vašom okolí, nájdite si priateľov s rovnakými záľubami alebo skúste šťastie a pozvite niekoho na rande. Aplikácia je jednoduchá a ponúka väčšinu funkcií, ktoré nájdete aj vo webovej verzii tejto služby.

pokec-sk-android-code-2016

ESET hodnotí:

Toto je pre nás favorit číslo jedna! Ide o profesionálne spravenú aplikáciu, ktorá robí to, čo sa od nej očakáva. Páčia sa nám aj aktívne odpovede autorov na hodnotenia, no chýba nám možnosť platby priamo cez obchod Play.

Verzia: 3.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

Služby do vrecka

Získajte prístup k najužitočnejším, najdôležitejším a najkomplexnejším informáciám pre Slovenskú republiku. Aplikáciu si môžete personalizovať podľa vašich predstáv. Nájdete tu všetky dôležité informácie, ktoré by ste počas dňa mohli potrebovať. Navyše sa môžete tešiť aj na pekný dizajn a intuitívne ovládanie.

sluzby-do-vrecka-android-code-2016

ESET hodnotí:

Aplikácia Služby do vrecka je čisto lokálnou službou, ktorá ale ponúka veľa zaujímavých funkcií. Počas testovania nám ale nefungovalo počasie, ani prémiová funkcia meškanie vlakov. Taktiež nám chýbalo usporiadanie zobrazenia podľa potreby.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Staffino

Prelistujte si tváre obsluhy, nájdite človeka, ktorý sa vám venoval a môžete ho pochváliť alebo zanechať odkaz pre manažéra. Aplkikácia Staffino slúži na hodnotenie personálu a služieb prevádzok, ktoré ste navštívili, s cieľom vylepšiť všetky nedostatky a neduhy, s ktorými sa stretnete.

staffino-android-code-2016

ESET hodnotí:

Toto je náš favorit číslo 2. Staffino spracováva zaujímavý nápad s celosvetovým potenciálom. Vývojári reagujú aj na hodnotenia používateľov a za plus pokladáme aj pekný dizajn aplikácie.

Verzia: 1.1.26
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.26
Aktuálna cena: Zdarma

Tréningový denník Workout Log

Slovenská aplikácia Workout Log slúži ako tréningový denník, pomocou ktorej môžete zaznamenávať svoje tréningy do vášho mobilného zariadenia. Máte tak svoje tréningové záznamy vždy k dispozícii vo svojom mobile a nemusíte hľadať kadejaké papiere alebo zápisníky, do ktorých ste si písali série a opakovania z vašich tréningov doteraz.

treningovy-dennik-android-code-2016

ESET hodnotí:

Páči sa nám material dizajn tejto aplikácie, ktorá spĺňa svoj účel. Nevýhodou je ťažšie ovládanie pri plánovaní cvikov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zlaté Mapy – offline navigácia

Zlaté Mapy – offline GPS navigácia ponúka úplne zadarmo offline mapy Slovenska a Čiech, čo znamená, že pri navigovaní nepotrebuje internetové pripojenie, ani u nás, ani v zahraničí, a preto sa nemusíte starať o dátový roaming. Okrem toho v aplikácii nájdete všetky funkcie, ktoré má mať správna navigácia.

zlate-mapy-android-code-2016

ESET hodnotí:

Aplikácia ponúka navigáciu Tom Tom a POI Zlaté stránky. Okrem toho má aj pekný dizajn.

Nezabudnite sa zapojiť do 4ka Android Code 2016!

Ak ste doteraz nehlasovali v ankete 4ka Android Code 2016, tak tak môžete urobiť na adrese AndroidCode.sk. Stačí, aby ste vybrali v každej zo 7 súťažných kategórií jednu Android aplikáciu a správne vyplnili svoje osobné údaje, čím sa zapojíte do súťaže o hodnotné ceny!

hlasovat-4ka-android-code-2016-tlacidlo

Generálnym partnerom ankety 4ka Android Code 2016 je operátor 4ka. Hlavnými partnermi sú Tatra Banka, ESET a Huawei

4ka-android-code-2016-loga-partneri

4ka-parkovanie-reklama

20.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+