MojAndroid

Byť v bezpečí všade, kam idete, a nepotrebovať k tomu ani svojho osobného bodyguarda, je asi snom každej ženy alebo rodičov, ktorí sa strachujú o svoje dieťa. V tmavých uličkách miest na ne číha množstvo nebezpečenstiev, ktorým v mnohých prípadoch musia čeliť zoči-voči úplne sami. To však môže zmeniť slovenská aplikácia BeeSafe, ktorá je novou bezpečnostnou platformou. Poskytuje ochranu vám, členom rodiny a ľuďom, na ktorých vám záleží. Dostupná nie je iba pre osobné účely, ale aj firmám a ich zamestnancom.

BeeSafe pre teba

Celosvetovo je ročne ohlásených až 350 miliónov znásilnení. Znásilnenia, ako aj prepadnutia a krádeže, nie sú ale ojedinelé ani na Slovensku. Dá sa im však predísť, a to za pomoci moderných technológií. Dnes pritom nie je nič jednoduchšie ako si nainštalovať aplikáciu BeeSafe do mobilu, ktorý vlastní už väčšina z nás. Tá v prípade ohrozenia automaticky odošle notifikácie SMS správou a emailom zvoleným kontaktom, a v podporovanom integrovanom systéme upozorní tiež mestskú políciu, ktorá takýmto spôsobom okamžite získa informácie o polohe a trase používateľa. O svoje súkromie sa ale báť nemusíte. Tieto údaje sú totiž k dispozícii len v prípade, ak aplikácia vyhodnotí, že ste v nebezpečenstve. 

Princíp platformy BeeSafe je veľmi jednoduchý. V aplikácií pri odchode z domu, prípadne v častiach mesta, v ktorých sa necítite bezpečne, spustíte časovač s nastavenou periodicitou. en bude p očas cesty odpočítavať čas a na jeho konci používateľa zvukovo aj vibračne upozorní, aby potvrdil stav “v bezpečí”. Ak tak neurobí, automaticky dôjde k upozorneniu kontaktov a mestskej polície. Z aplikácie sa dá vybraným kontaktom hocikedy poslať aj rýchla preddefinovaná správa. Mimochodom, aplikácia je k dispozícii aj v platenej verzii, ktorá umožňuje pridať viac ako 4 kontakty pre zasielanie upozornení.

S mobilom a aplikáciou BeeSafe ako osobným strážcom nemusíte pritom na seba zbytočne pútať pozornosť. Obnovenie časovača môžete realizovať napríklad zatrasením alebo tlačidlom zosilnenia či zníženia hlasitosti. Smartfón môže teda ostať vo vrecku nohavíc alebo v bunde a páchateľ tak ani nemusí vedieť o tom, že pomoc je už na ceste.

O väčšiu diskrétnosť pri používaní BeeSafe sa postará aj bezdrôtové tlačidlo s názvom Flic. To sa pripája k telefónu cez Bluetooth. Tlačidlu sú po spárovaní v aplikácii priradené jednotlivé funkcie. Jedným stlačením resetujete časovač, čím dáte o sebe vedieť, že ste v poriadku. Naopak, ak ste v bezprostrednom nebezpečenstve, stačí ho na krátko podržať, čím BeeSafe aktivuje tichý alarm. Ak ste bezpečne dorazili do svojho cieľa, stačí tlačidlo dvakrát stlačiť.

people_people_flic_slider_42

Výhodou používania aplikácie je, že poskytuje príslušným orgánom, mestu a polícii, užitočné údaje o tom, kedy a kde sa v rámci mesta nachádzajú najnebezpečnejšie lokality. Vďaka tomu vie polícia prispôsobiť napríklad svoje hliadky, čím sa zvýši bezpečnosť občanov a zlepší sa aj optimalizácia jej činnosti. Dáta dokáže v prospech občanov využiť aj samospráva mesta, ktorá môže v nebezpečných lokalitách pridať osvetlenie alebo pridať ďalšie monitorovacie zariadenia.

BeeSafe poskytuje pre mestá, políciu a iné príslušné subjekty, zaoberajúce sa problematikou kriminality, štatistické a analytické infomácie. Tie poskytujú prehľad o kriminalite zahŕňajuci časové, geografické, vecné a ine atribúty, ktoré sú systémom BeeSafe spracované. Z dlhodobého hľadiska tieto údaje umožňujú výrazne zlepšiť prevenciu násilia, zvýšiť bezpečnosť obyvateľov a vďaka možnej integrácii so systémami novej generácie, ako napríklad smartcity, posúvaju možné hranice technickej infraštruktúry v mestách a väčších celkoch.

BeeSafe sa chce v budúcnosti  stať platformou, za pomoci ktorej sa bude zločinom aktívne predchádzať. Použitím a analyzovaním získaných dát bude možné vytvoriť mapu aktívnej prevencie kriminality, a to nielen na základe incidentov z minulosti, ale aj pocitov a správania sa jednotlivých používateľov.

city-wallpaper-47

Aplikácia je dostupná zadarmo pre Android a iOS, pričom nie je určená iba pre tých najzraniteľnejších. Využiť ju bude môcť skutočne každý a na svoje si prídu napríklad aj cestovatelia. Navyše, pribudnúť má aj režim pozorovateľa , ktorý môže prebiehajúci zločin nahlásiť aj bez toho, aby musel byť jeho priamou obeťou. Tým sa zrýchli a spresní budovanie presnejšej mapy kriminality a vymedzenie nebezpečných lokalít.

BeeSafe pre firmy a jej zamestnancov

BeeSafe myslí aj na bezpečnosť na pracoviskách. Práve tu prostredníctvom smartfónu alebo inteligentných hodiniek, sleduje aktivitu používateľa, ktorému v prípade ohrozenia zdravia alebo života privolá na pomoc zodpovedný personál. Upozornenie, ktoré sa zobrazí v centrálnom systéme BeeSafe, obsahuje informácie o obeti, lokalizáciu a čas, kedy došlo k incidentu. Centrálny panel BeeSafe Corporate poskytuje tiež prehľad aktivity jednotlivých používateľov, ich polohu a stav, vrátane možnosti obojsmernej komunikácie. Celý systém vie spoločnosť prispôsobiť potrebám konkrétnej firmy a jej zamestnacov.

industrial-1636403_1920

Bude sa rozširovať

Vývojári aplikácie neplánujú ostať pri súčasnej ponuke funkcií a už v blízkej budúcnosti ju plánujú rozšíriť o ďalšie novinky. Onedlho bude k dispozícii režim offline sledovania, kedy bude aplikácia schopná zaznamenávať GPS data, a to aj v prípade výpadku internetového pripojenia – údaje sa jednoducho odošlú neskôr. Samozrejmosťou budú ale aj ďalšie menšie vylepšenia, ktoré bude spoločnosť uvoľňovať postupne.

Momentálne na Slovensku systém BeeSafe funguje ako pilotný projekt v meste Piešťany, kde je napojený na systém mestskej polície. Do budúcnosti plánuje spoločnosť ďalšie rozširovanie funkcií a pôsobnosti do ďalších miest – rokovania o integrácii systému momentálne prebiehajú s hlavným mestom Slovenska – Bratislavou. Aktuálne má BeeSafe na svojom konte už viac ako 7000 stiahnutí. Viac informácií nájdete aj na webe BeeSafe.

Verzia: 1.6.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.6.5
Aktuálna cena: Zdarma

4.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+