MojAndroid

Pred polrokom 5. 10. 2015 ráno začali pracovníci Slovenskej pošty predávať prvé SIM karty Moja 4ka. Predplatená služba s jednotnou cenou 4 centy za minútu, SMS či megabajt dát v rámci Slovenska a celej EÚ si získala priazeň zákazníkov. Po šiestich mesiacoch 4ka hlási, že je ich už takmer 150-tisíc.

„Hranicu 150-tisíc zákazníkov dosiahneme už v najbližších dňoch. Považujeme to za veľký úspech a potvrdenie našej stratégie, že sa to dá aj bez viazanosti, ak ponúkate kvalitné služby za výhodné ceny,“ hovorí výkonný riaditeľ SWAN Mobile, a. s., Martin Mosný.

Moja 4ka do druhého polroka vstupuje s viacerými plánmi. Okrem zahusťovania a rozširovania siete podľa riaditeľa divízie obchodu a marketingu SWAN Mobile, a. s., Petra Helexu, v priebehu niekoľkých týždňov operátor priebežne predstaví hneď niekoľko prekvapení.

„Spustili sme Odboj za lacné volania a dáta, v ktorom mienime pokračovať. A to nielen marketingovou kampaňou, ale aj konkrétnymi činmi v prospech všetkých našich zákazníkov,“ vraví P. Helexa.

Viac sa záujemcovia už čoskoro dozvedia aj vďaka hashtagu #zalacnedataavolania. 4ka zároveň naďalej pokračuje v aktívnej komunikácii so spomínaným hashtagom a témou „Odboja za lacné volania a dáta“. V prvej fáze novej kampane sa na vonkajších reklamných nosičoch hovorí, že „Viazanosť vám nepristane“. Medzi tvárami novej kampane, ktoré sa predstavujú zviazanými tvárami, je aj známy slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa.

Vizual_Adam_Zampa

S čím prišla Moja 4ka v prvom polroku: 

 • Štvrtý mobilný operátor predstavil koncept predplatených kariet s jednoduchou a jednotnou cenou 4 centy za minútu volania, SMS alebo megabajt dát na Slovensku.
 • V krajinách EÚ platia Štvorkári za minútu volania, za SMS či megabajt dát rovnako ako doma – 4 centy.
 • Rozširovanie a zahusťovanie pokrytia je jednou z priorít 4ky. V súčasnosti štvrtý mobilný operátor plne pokrýva 4G signálom viac ako 50 miest na celom Slovensku. Služby 4ky sú dostupné 99 percentám populácie SR.
 • Štvrtý mobilný operátor priniesol jedinečnú možnosť pre zákazníkov vybrať si dátový balík 4G GIGA s veľkosťou 1 GB za cenu 1 euro na 30 dní vo vlastnej sieti 4ky. Neskôr pribudol aj balík 4G GIGA PLUS za 4 eurá, ktorý umožňuje surfovať takmer na celom Slovensku, nielen vo vlastnej sieti 4ky, ale aj v sieti zmluvného partnera, v takzvanom národnom roamingu.
 • Vo 4ke je prenos telefónneho čísla bezplatný a operátor tiež ako jeden z mála umožňuje podať žiadosť o prenesenie telefónneho čísla aj cez svoju webstránku www.4ka.sk.
 • Obrovskou devízou 4ky je distribučná sieť Slovenskej pošty. Služby štvrtého mobilného operátora je možné zakúpiť na viac ako 1500 pobočkách Slovenskej pošty, ale aj z pohodlia domova prostredníctvom e-shopu na www.4ka.sk.

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Kubo102030

  Mnohí sa pýtajú, aké majú zákaznici 4ky skúsensoti… Ja by som si dovolil stručne zhodnotiť ako to vnímam ja, po dvoch týždnoch u tohoto operátora.
  Preniesol som si číslo cez internet, za 2-3 dni som mal simkartu 4ky doma. Prenos trval ďaľších pár dni. Cca za týždeň od kúpy som mohol začať používať služby 4ky. Nakoľko bývam mimo poktytia 4ky, mam pri signále malé “rko”, čiže roaming. Čo mi však skutočné prekáža je fakt, že niekedy nemám signál (pred tým u O2 sa mi to nestávalo) a nieje mozné sa mi dovolať. Ďaľšia vec je, že dátový roaming mám vypnutý, ale keď si zapnem dáta doma a skontrolukem si kredit, mám ho menší ako keď si potom tie dáta vypnem a skontrolujem výšku kreditu. Tomu naozaj nerozumiem…
  Rýchlosť netu je v ich pokrytí slušná avšak v budovách žiadna sláva… Ak máte nejaké otazky, pýtajte sa :)

  • KalichVydra

   No, ako by niekto povedal, život je samá záhada :-)

   • Kubo102030

    Veru tak :D

  • VVV

   doporucujem ti nainstalovat nejaky firewall a povolit data len pre tu aplikaciu ktoru pouzivas. funguje to spolahlivo a sedi pocet prenesenych dat a cena.

   • Kubo102030

    Diki, určite skúsim ale aj tak sa čudujem, že keď si zapnem dáta mimo ich pokrytia, mám menš kredit ako normálne (-0.30€)…

    • VVV

     mimo ich pokrytia, ale tvoj mobil komunikuje so sietou Tmobile kedze je ich roamingovy partner a za kazdy megabajt ti nauctuju 4 centy , cize si stiahol 7MB dat, cim viac aplikacii mas v mobile, tym viac prenasanych dat na pozadi.

     ja pouzivam len gmail, komunikacia so servrom nevezme viac ako par 10 kilobajtov. ostatne aplikacie su pod dohladom firewallu.

     • Kubo102030

      Lenže keď si vypnem tie dáta (v roamingu) kredit sa mi znova navýši… A vôbec netuším, prečo by mi to malo niečo strhávať, keď mám národný roaming pre dáta vypnutý…

 • KalichVydra

  Gratulujem

+