MojAndroid

Mark Zuckerberg a jeho manželka Priscilla Chan sa stali rodičmi. Narodila sa im dcérka Max, ktorú na tento svet uvítali okrem iného listom priamo na Facebooku. V ňom Markova žena opisuje, do akého sveta sa ich dcéra narodila a v akom svete chcú, aby žila. Včera však po celom svete prebiehal aj takzvaný #GivingTuesday. Ide o akciu, v ktorej ľudia pred Vianocami rozdávajú darčeky tým, ktorí si to nemôžu dovoliť, prípadne sa snažia konať dobro v prospech iných. Mark to poňal pomerne netradične a pri príležitosti narodenia svojho prvého dieťaťa rozdá 99% svojich Facebook akcií rôznym charitám. Za tento krok si rozhodne zaslúži obdiv nás všetkých.

zuckerberg-chan-dcera-max

Akcie Zuckerbergovcov majú aktuálne hodnotu približne 45 miliárd dolárov, a tak ide rozhodne o jeden z najväčších darov charite v celej histórii. Zuckerberg to komentoval slovami, že chce pomôcť iným ľuďom, aby urobili tento svet lepším pre ďalšie generácie. Pre tento účel vytvorí Mark novú entitu, Chan Zuckerberg Initiative, LLC, ktorá bude mať hlasovacie a dispozičné práva na dané akcie, čo inak znamená, že Mark vytvorí vlastnú charitatívnu organizáciu, avšak naďalej zostane majiteľom akcií, ktoré mu zaručia jeho právomoci vo Facebooku. Po dobu najbližších 3 rokov táto organizácia rozdá 1 miliardu dolárov ročne v akciách charitám a neskôr Mark určí, ako budú rozdelené ďalšie financie. Podobné neziskové organizácie vytvorili aj iné osobnosti zo Silicon Valley, napríklad manželia Gates-ovci.

A few weeks before Max’s birth, Priscilla and Mark took a morning to reflect and record their hopes for their daughter and all children of her generation.

Posted by Chan Zuckerberg Initiative on 1. december 2015

Zdroj: Mark Zuckerberg, ReCode

2.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+