MojAndroid

ZTE by mohol predbehnúť Samsung Galaxy Note 5 a predstaviť prvý 4K smartfón na svete. Podľa najnovších informácií by sa ním mal stať ZTE Star 3. Ten by mal byť údajne vybavený 5,5-palcovým panelom o rozlíšení 2160 x 3840 px a hustotou pixelov 806 PPI. Táto správa nie je až tak prekvapujúca, pretože čínske spoločnosti patrili vždy k priekopníkom v oblasti zvyšovania rozlíšenia zobrazovacích panelov. Tak napríklad, prvý smartfón s Full HD rozlíšením odhalila čínska spoločnosť Oppo so smartfónom Find 5 a na QHD paneli prešli medzi prvými výrobcovia Vivo, Oppo, ktoré neskôr až nasledoval LG.

Otázne naďalej ostáva, či má ďalšie zvyšovanie rozlíšenia reálny prínos pre používateľa. Už rozdiel medzi Full HD a QHD je pri menších uhlopriečkách zanedbateľný. Vyššie rozlíšenie má navyše nevýhodu v podobe väčšej spotreby energie a náročnejších požiadaviek na grafickú jednotku. ZTE má tento neduh vyriešiť použitím upravenej technológie TFT panelov so špeciálnou štruktúrou tekutých kryštálov, no aj tak si myslíme, že takéto rozlíšenie je na mobilných zariadeniach už zbytočné. Zatiaľ ale stále nie je isté, či ZTE skutočne takýto smartfón predstaví, a či predbehne aj Samsung Galaxy Note 5, ktorý má disponovať panelom s rovnakým 4K rozlíšením.

Zdroj: androidauthority

10.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+