MojAndroid

Spoločnosť ZTE sa odhodlala v rámci svojho nového modelu “Iceberg” na skutočne radikálny krok. Po vzore ostatných výrobcov sa rozhodla pre dizajnovú líniu s výrezom v displeji. Tentokrát však pôjde o dva výrezy, v hornej a dolnej časti obrazovky.

Náš tip
ZTE Axon M oficiálne: Smartfón či tablet? Tak trochu skladačka

ZTE Iceberg

Dizajn smartfónu je obvykle subjektívnou stránkou každého používateľa. V tomto prípade zvolilo ZTE akúsi symetriu a ponúkne dva výrezy v displeji. Smartfón vyzerá o čosi viac symetricky ako jeho konkurenti s jedným výrezom. ZTE navyše vďaka dvom výrezom prináša predné stereo reproduktory.

Ďalšou dizajnovou črtou je sklenená plocha okolo rohov displeja. Tento prvok sa nachádzal aj na niektorých starších smartfónoch, na prvý pohľad môže evokovať práve uzavretie smartfónu “v kocke ľadu.” K tejto súčasti zariadenia je príznačný aj samotný názov – ZTE Iceberg. Výrobca v tomto prípade použil špeciálnu technológiu na bezšvové spojenie dvoch kusov skla a vytvorenie spomínaného “ľadového” efektu.

Náš tip
Nubia Z17S a Z17 mini S oficiálne: dve novinky z dielne ZTE

Podľa predošlých únikov mal byť smartfón uvedený “po roku 2017” a tak je možné, že sa ho dočkáme už v najbližšom období. Čas vývoja smartfónu sa údajne pohyboval v spektre 13-24 mesiacov. Zariadenie by malo byť dostupné pre ázijské, európske a severoamerické trhy. Páči sa vám pripravovaný smartfón ZTE Iceberg? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

10.4.2018
Zdroj: gsmarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+