MojAndroid

Najnovšia verzia mobilného operačného systému Android 5.0 Lollipop prináša zaujímavé grafické alebo aj funkčné zmeny. Niet pochýb, že fanúšikovia a majitelia mobilných zariadení už netrpezlivo čakajú na aktualizáciu, ktorá im aktuálnu verziu sprístupní. Aj po niekoľkých mesiacoch čakania je však aktualizované veľmi malé percento zariadení (podľa najnovších štatistík to je len 0,1%), pričom ani tie najpopulárnejšie modely ešte novú verziu nedostali. Samozrejme, nepočítame skúsenejších používateľov, ktorí Android 5.0 získali prostredníctvom alternatívnych ROM.

Čakanie na aktualizáciu sme sa vám rozhodli aspoň z časti spríjemniť článkom, kde sme zhrnuli všetky dostupné informácie o aktualizácií väčšiny populárnych Android smartfónov.

Sony

Sony Xperia Z3 – Predstavitelia spoločnosti potvrdili na nedávnom veľtrhu CES 2015, že najnovší Android 5.0 Lollipop dostane ich vlajková loď už v priebehu februára. Presný dátum, však zatiaľ neuviedli.

Sony Xperia Z2 – Xperia Z2 by sa mala dostať dávku aktualizácie krátko po tom, čo sa objaví na novšom modeli. To znamená, že majitelia sa na novú verziu môžu tešiť vo februári alebo začiatkom marca.

Sony Xperia Z1 – Vzhľadom na fakt, že Xperia Z1 je najstarším zo spomínaných modelov, nie je prekvapením, že Sony prinesie aktualizáciu najskôr pre tieto. Spoločnosť však v minulosti ukázala veľký záujem zo strany softvérovej podpory a aktualizácie sa skôr či neskôr dočkáme.

Podľa informácií, ktoré spoločnosť poskytla na svojom blogu, majú byť všetky smartfóny a tablety zo Z série aktualizované na najnovší Android 5.0 Lollipop a to Z3 Compact, tablety Z2 Tablet, či Z3 Tablet Compact. Na svoje si však prídu aj majitelia starších zariadení Z, Z1, Z1 Compact, Tablet Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Z1S a Xperia Z Ultra.

Sony-Xperia-Z3-recenzia-5

Samsung

Samsung Galaxy S5 – Výrobca začal najnovší Android sprístupňovať pre Galaxy S5 v Poľsku a podľa informácií, by sa mal čoskoro objaviť aj v ostatných krajinách Európy vrátane Slovenska. Je tak možné, že OTA update sa na vašom zariadení objaví už onedlho.

Samsung Galaxy S4 – Najnovší Android 5.0 Lollipop dostane aj starší model Galaxy S4 od Samsungu. Tieto informácie uviedlo fínske zastúpenie spoločnosti na svojich stránkach. Opäť sme sa však nedočkali aspoň približného dátumu zverejnenia.

Samsung Galaxy Note 4 – Informácie pre tento model sú len veľmi zbežné. Podľa špekulácií sa aktualizácia objaví začiatkom januára a to platí aj pre amerických operátorov. Zaujímavosťou je, že Samsung údajne preskočí verziu 5.0 a rovno aktualizuje na 5.0.1.

Samsung Galaxy Note 3 – Na internete sa v priebehu mesiacov objavili mnohé alternatívne ROM v aktuálnou verziou systému. To sa o oficiálnej aktualizácií povedať nedá. Žiaden zo zdrojov zatiaľ neuviedol, kedy by sa mal update objaviť. Po stránke vylepšení sa však môžete tešiť na veľké zmeny. Nový build operačného systému pre Samsung prináša všetky funkcie spoločnosti Google, ale aj novú nadstavbu TouchWiz, ktorá prešla viacerými dizajnovými zmenami. Prostredie si môžete pozrieť na videu tu.

Samsung plánuje aktualizovať aj ostatné novšie modely – Galaxy Note Edge, Galaxy Alpha, Galaxy S5 Active, Galaxy S5 Mini a Galaxy Note 2. O nových správach vás budeme ešte informovať.

Samsung-Galaxy-Alpha-recenzia-15

LG

LG G3 – Aktualizácia pre najnovší model od LG je už dnes oficiálne dostupná aj na území Slovenska. Veľkosť aktualizácie je 522 MB a obsahuje niekoľko významných zmien. Stiahnuť si ju môžete pomocou OTA priamo vo vašom zariadení.

LG G2 – Prvý dôkaz o vývoji aktualizácie pre minuloročnú vlajkovú loď priniesli screenshoty prostredia s Androidom 5.0. Ako prvým bude podľa informácií aktualizácia sprístupnená používateľom v Kórei, no neskôr sa jej dostupnosť rozšíri samozrejme aj do celého sveta. Spomenutý nebol žiaden konkrétny dátum, no predpokladáme, že sa tak stane už čoskoro. Čo sa týka zmien, LG G2 dostane aktuálne prostredie z novšieho modelu LG G3 a odstránené majú byť aj drobné nedostatky softvéru.

Recenzia-LG G3 S-11

HTC

Doplnené 15.1.2015: HTC unikli plány s aktualizáciami na Android 5.0 Lollipop

HTC One (M8) – Najnovšia verzia systému mala pre HTC One (M8) prísť 3. januára, no tieto informácie sa ukázali byť mylné. Posledné správy naznačujú jej príchod do Európy o 1-2 týždne, pričom jej súčasťou nemá byť novšia verzia prostredia Sense.

HTC One (M7) – Bývalý TOP model a pre väčšinu fanúšikov HTC stále vynikajúci smartfón je taktiež na poradovníku pre Android 5.0. Žiadne nové informácie sa však v posledných mesiacoch neobjavili, okrem už spomínaného uvedenia 3. januára. Je rozumné predpokladať, že tento model dostane novú verziu hneď po One (M8).

Aktualizáciu dostanú aj niektoré ďalšie zariadenia, ako je One Mini 2, One Max a One Mini. Staršie modely už zrejme ostanú na pôvodných verziách alebo budú odkázané na manuálnu inštaláciu alternatívnych ROM.

Recenzia-HTC One mini 2-9

Motorola

Motorola Moto G (2014) – Najnovší model populárneho smartfónu “za babku” bol jedným z prvých modelov na trhu (mimo modelov Nexus), ktorý dostal Android 5.0 Lollipop. Nevýhodou je, že smartfón sa zatiaľ predáva vo na veľmi obmedzenom počte krajín.

Motorola Moto G (2013) – Aj starší model smartfónu dostane najnovšiu verziu formou aktualizácie. Niektorí používatelia dokonca hlásia, že im aktualizácia už prebehla.

Motorola Moto X – Najnovšia verzia už pre smartfón oficiálne dostupná.

Spoločnosť okrem uvedených zariadení aktualizuje aj modely Motorola Droid Ultra, Droid Maxx, Droid Mini, Moto E a staršiu verziu smartfónu Motorola Moto X.

recenzia-motorola-moto-G_2Zdroj: phonearena

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+