MojAndroid

Stará známa platforma na videokonferencie, Zoom, dostáva aktualizáciu, ktorá sa dotkne všetkých používateľov klienta na osobných počítačoch a smartfónoch. Update prináša pokročilé GCM šifrovanie, a to najmä kvôli nedávnym problémom so zabezpečením.

Aktualizácia môže byť dôvodom, prečo vám nefungoval Zoom

Spomínané šifrovanie sa začalo podľa webu Android Central vypúšťať do obehu ku všetkým používateľom 30. mája. Prináša veľmi vítané zlepšenie bezpečnosti a súkromia na platforme, vďaka ktorej môžu mnohí ľudia nielen pracovať z domu, ale v prípade učiteľov aj vyučovať svojich žiakov.

Zoom 5.0

Populárnosť Zoomu v posledných týždňoch narástla enormným spôsobom. Príčinou je samozrejme ochorenie COVID-19, ktoré prinútilo študentov a mnohých zamestnancov ostať doma a plniť si svoje povinnosti na diaľku cez počítač.

Inštalácia aktualizácie by nemala robiť problém

Pokiaľ ide o samotné GCM šifrovanie, to je priam ideálne pre platformy, slúžiace na video konferencie. Vývojári video platformy v poznámkach o aktualizácií tvrdia následovné:

Budeme sa snažiť o povolenie GCM šifrovania pre celú platformu Zoom, aby sme sprostredkovali vyššie zabezpečenie pre dáta počas stretnutí cez video. Používateľ dostane notifikáciu o dostupnosti novej aktualizácie po otvorení klienta. Každý teraz musí mať Zoom vo verzii 5.0 alebo vyššej na to, aby sa mohol spojiť s ostatnými ľuďmi. Pokiaľ sa vám z nejakých dôvodov nepodarí aktualizovať mobilný alebo počítačový klient, stále existuje možnosť pripojenia sa do meetingu prostredníctvom webového prehliadača.

Najnovšiu verziu programu si môžete stiahnuť z oficiálneho download centra. Ak ste sa počas uplynulých hodín až dní nemohli dostať na video konferenciu, dostupnosť tejto dôležitej aktualizácie bude zrejme pôvodcom vášho problému.

Mimochodom, používate Zoom? Pokiaľ áno, určite by sme si radi prečítali vaše skúsenosti s touto dnes extrémne rozšírenou platformou dolu v diskusii. Poprípade nám dajte vedieť, aké skvelé alternatívy využívate práve vy.

1.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+