MojAndroid

Tvorcovia populárnej aplikácie pre prácu s fotografiami, Zoner Photo Studio, vypustili len pred nedávnom novú verziu pre zariadenia s operačným systémom Android. Rovnako, ako desktopová verzia aj Android verzia je postavená na myšlienke riešiť čo najväčšiu časť práce s fotografiami v jednom programe. Mobilná aplikácia síce neponúka také rozšírené možnosti, aké nájdeme v desktopovej verzii, no používatelia určite ocenia nový nástroj pre úpravu fotografií na jednom mieste.

Zoner Photo studio Android

Aplikácia dokáže pristupovať k fotografiám z rôznych úložísk, či už sa jedná o vnútornú pamäť smartfónu alebo o sociálne siete ako Facebook. Podobne ako iné aplikácie tohto druhu, pri spustení sa javí ako galéria fotografií. Vybraním snímku sa v spodnej časti zobrazí posuvník, ktorý ponúka prístup k informáciám ako ISO, rozlíšenie, dátum, čas alebo použité zariadenie. Vo vrchnej časti nájdete tlačidlo, ktorým sa dostanete k samotnej úprave fotografií. Aplikácia ponúka základné možnosti ako expozícia, teplota, kontrast, saturácia, tieň, svetlo, ostrosť alebo vinetácia. Všetky úpravy sa nastavujú pomocou posuvníka a prejavujú sa v reálnom čase. Samozrejmosťou je aj zdieľanie upravených fotografií na sociálne siete.

Zoner Photo Studio Android Zoner Photo Studio Android Zoner Photo Studio Android 1

Zoner Photo Studio ponúka veľmi jednoduché a používateľsky prívetivé prostredie a počas testovania sa aplikácia javila veľmi stabilne. Hoci konkurenčné riešenia ponúkajú ďaleko väčšie možnosti úprav a efektov, tvorcovia uviedli, že vývoj vydaním aplikácie nekončí a očakávajú spätnú väzbu od používateľov, na základe ktorej budú dopĺňať nové funkcie. Začiatkom by mohla byť lokalizácia do slovenského a českého jazyka. Aplikáciu si stiahnete kliknutím na nižšie uvedený widget, ktorý vás zavedie do obchodu Google Play.

Verzia: 3.7.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.7.0
Aktuálna cena: Zdarma
22.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+