MojAndroid

Redaktori portálu PhoneArena pripravili veľmi zaujímavú infografiku, ktorá čerpá údaje z prieskumu medzi čitateľmi. Otázka bola jednoduchá – akú veľkosť obrazovky smartfónu preferujete? Prieskum bol o to zaujímavejší, že v súčasnosti máme k dispozícii dáta z tohto roku, vlaňajšieho, ale dokonca aj z roku 2011, kedy smartfóny zažívali prvý obrovský boom. Je veľmi zaujímavé sledovať, ako sa názory ľudí zmenili v priebehu iba niekoľkých rokov a kým pred tromi-štyrmi rokmi sme si nevedeli predstaviť, že by sme mali používať zariadenia väčšie, ako 5″, dnes si zasa väčšina z nás nevie predstaviť, že by sme mali používať miniatúrne smartfóny tých čias.

Tales-from-the-smartphone-lands-infographic

Veľmi zaujímavá je zmena medzi rokmi 2011 a 2014, keď sa počet fanúšikov smartfónov s veľkosťou 3,5″-3,99″ scvrkol z 32 % na iba 1 %. Z grafiky je pritom pomerne jednoduché vyčítať, že výsledky hodnotenia sú do značnej miery ovplyvnené tým, akú veľkú obrazovku mala v konkrétnom roku vlajková loď Samsungu a akú veľkú obrazovku mal vtedajší smartfón. Hoci grafika je veľmi zaujímavá a mnohí sa nad výsledkami hlasovania z predchádzajúcich rokov aj pousmejú, bude zaujímavé sledovať, ako bude táto grafika vyzerať o ďalších niekoľko rokov.

Zdroj: PhoneArena

25.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+