MojAndroid

Google predstavil nový Android 4.3, ktorý sa pomaly začína objavovať aj na zariadeniach Nexus. Ak ste ale na dostupnosť OTA aktualizácie ešte neboli upozornení v notifikačnej lište alebo sa neobjavila v nastaveniach pri jej kontrole, tak potom vyskúšajte nasledovný návod.

1. V nastaveniach zariadenia kliknite na položku Aplikácie a prepnite sa na záložku Všetko

OTA OTA2

2. Nájdite aplikáciu s názvom “Google Services Framework

3. Teraz stlačte tlačidlo Vynútiť zastavenie a následne aj Vymazanie údajov

OTA3

4. Reštartujte Nexus a po niekoľkých minútach skontrolujte dostupnosť aktualizácie cez nastavenia zariadenia: Nastavenia -> Informácie o tablete -> Systémové aktualizácie

5. Stlačte “Skontrolovať aktualizácie”

Ak bude update pre vaše zariadenie už dostupné na serveroch spoločnosti Google, stiahne a nainštaluje sa do vášho zariadenia. Ak nie, tak môžete využiť ešte manuálne nainštalovanie flashnutím systémových obrazov s Androidom 4.3. Dostupné sú pre zariadenia Nexus 4, Nexus 7, Nexus 10 a Galaxy Nexus (takju aj yakju). Stiahnete ich na stránkach Google developers. Na ich inštaláciu do vášho zariadenia však budete potrebovať odomknutý bootloader.

Zdroj: cultofandroid

25.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+