MojAndroid

Nie je tomu tak dávno, čo boli mobilné telefóny vybavené výkonným xenónovým bleskom namiesto aktuálnych LED diód. Spoločnosť ASUS sa snaží tento trend vrátiť novým príslušenstvom ZenFlash. Ide o rozšíriteľné zariadenia, ktoré je možné pripojiť pomocou USB OTG prepojenia a môžete ho prilepiť k zadnej časti smartfónu. Výsledné svetlo z tohto druhu blesku je podľa spoločnosti až 400-násobne jasnejšie, než v prípade tradičného LED svetla. Využitie blesku ZenFlash je však obmedzené len na zariadenia od spoločnosti ASUS.

ASUS si v tomto segmente pripravil pre zákazníkov ešte jeden druh blesku, ktorý nazýva LolliFlash. Ide v podstate o tradičný dvojtónový LED blesk v kruhovom obale, ktorý má vlastnú batériu. Nejde tak ani o blesk, ako o trvalý zdroj svetla, takže po jeho zapnutí trvalo svieti. LolliFlash prichádza aj s trojicou farebných filtrov v červenom, žltom a modrom odtieni.

Spoločnosť ASUS neprezradila žiadne informácie o cene a dostupnosti nového príslušenstva.

Zdroj, foto: engadget

10.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+