Možno sa pýtate, čo nové môže ešte tak triviálna záležiťosť ako odomknutie telefónu priniesť. Skupina vývojárov s podporou financovania od LG, nám na túto otázku odpovedá vlastným lockscreenom. Volá sa ZENE a oproti súčasným aplikáciám sľubuje rýchlejší, bezpečnejší a inteligentnejší spôsob odomýkania našich smartfónov.
ZENE sa snaží ušetriť váš čas tým, že na obrazovke ponúka informácie relevantné k vašej polohe. Predstavte si, že sa prechádzate po meste alebo ste na zastávke. ZENE vám inteligentným spôsobom ponúkne prehľad prebiehajúcich akcií obchodov vo vašom blízkom okolí alebo vás bude informovať o cestovnom poriadku. Príkladov použitia je veľa. Vývojári tiež mysleli na bezpečnosť. Štandardný lockscreen dnes ponúka zabezpečenie PIN kódom, heslom, patternom a najnovšie aj rozpoznávaním tváre. ZENE prichádza s novinkou – odblokovanie sériou ťuknutí. Princíp je podobný morseovej abecede, ale jednoduchší a zároveň diskrétnejší ako kedykoľvek predtým. Funkcie nového lockscreenu najlepšie demonštruje nasledovné video:
ZENE LG Smartphone from Kelly Lau-Kee on Vimeo.
Zdroj: pocketnow.com
Ušetriť čas ešte aj pri odomykaní telefónu ? Kam sa tento svet tak ponáhľa keď už aj tu chcú šetriť. A inak v Sense od HTC je presne takýto istý koncept takže nejde ani o novinku.
Presne tak HTC so Sense 3 je na tom istom principe, takže skupina vývojárov iba okopírovala a vylepšila lockscreen od HTC.
to je sice pekne, ale pochybujem ze tie funkcie budu na Slovensku fungovat
Radsuj z Facebooku keby mladez ubrala aspon 10 minut tak by bolo setrenie casu este efektivnejsie ale aj tak susim a uvidim
a kedy sa asi objavi na markete?