MojAndroid

Možno sa pýtate, čo nové môže ešte tak triviálna záležiťosť ako odomknutie telefónu priniesť. Skupina vývojárov s podporou financovania od LG, nám na túto otázku odpovedá vlastným lockscreenom. Volá sa ZENE a oproti súčasným aplikáciám sľubuje rýchlejší, bezpečnejší a inteligentnejší spôsob odomýkania našich smartfónov.

ZENE sa snaží ušetriť váš čas tým, že na obrazovke ponúka informácie relevantné k vašej polohe. Predstavte si, že sa prechádzate po meste alebo ste na zastávke. ZENE vám inteligentným spôsobom ponúkne prehľad prebiehajúcich akcií obchodov vo vašom blízkom okolí alebo vás bude informovať o cestovnom poriadku. Príkladov použitia je veľa. Vývojári tiež mysleli na bezpečnosť. Štandardný lockscreen dnes ponúka zabezpečenie PIN kódom, heslom, patternom a najnovšie aj rozpoznávaním tváre. ZENE prichádza s novinkou – odblokovanie sériou ťuknutí. Princíp je podobný morseovej abecede, ale jednoduchší a zároveň diskrétnejší ako kedykoľvek predtým. Funkcie nového lockscreenu najlepšie demonštruje nasledovné video:

ZENE LG Smartphone from Kelly Lau-Kee on Vimeo.

Zdroj: pocketnow.com

19.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+