MojAndroid

Poznáte slovenskú apku, ktorú využíva takmer milión Slovákov? V App Store aj v Google Play má 4,8 z možných 5 hviezdičiek pri viac ako 160-tisíc hodnoteniach. Na trh bola uvedená pred šiestimi rokmi. Inovujú ju niekoľkokrát do roka. Hovoríme o najpopulárnejšej slovenskej bankovej aplikácii, Georgeovi. Pokiaľ ju ešte nemáte, na stiahnutie apky a otvorenie účtu online vám stačí 10 minút. Navyše, takýto účet máte na rok zadarmo.

Novinky do Georgea pribúdajú takmer každý mesiac. Poslednou bola možnosť vyklikať si poistenie online platieb. V uplynulom roku ako jediná banka pridala Slovenská sporiteľňa možnosť pravidelne investovať do ETF fondov cez apku. Ľudia si vedia pozrieť, ako sa darilo akciám či fondom, ktoré ich zaujímajú. Vedia si ich kúpiť doslova na pár klikov.

Pohodlné okamžité aj zahraničné platby

Platba cez bankovú aplikáciu sa už aj u nás ustálila a stala sa samozrejmosťou. Vďaka okamžitým platbám klienti posielajú peniaze aj do inej banky do pár sekúnd. George skenuje QR kódy, IBANy aj poštové poukážky a môžete tak bez najmenších problémov zaplatiť účty alebo sa vyrovnať s priateľmi vďaka službe Payme. Používatelia Georgea nemajú problém ani s platbami do zahraničia. S apkou bez problémov pošlete aj platbu v českých korunách či dolároch.

Aplikácia George
Aplikácia George

Pravidelné investovanie

Chceli by ste začať investovať, ale neviete ako? Kým v iných bankách musíte ísť do pobočky, v sporiteľni vám na to stačí aplikácia George. V investičných produktoch sa dá vyhľadávať veľmi intuitívne. Všetky dostupné dáta sa dokonca zobrazujú v takmer reálnom čase, a to len s 15-minútovým oneskorením. Vy tak môžete mať ešte lepší prehľad o svojich financiách a vybrať si svoj ideálny čas na investovanie. Na výber George ponúka ETF fondy, akcie ale aj dlhopisy.

Platobné karty a s nimi spojené služby

Ak sa dostanete do situácie, že nemáte svoju platobnú kartu po ruke a potrebujete si súrne vybrať peniaze z bankomatu, nič sa nedeje. Práve na to slúži možnosť výberu cez mobil.

Aplikácia GeorgeAplikácia George
Aplikácia George

Rovnako sa vám môže stať, že nemáte pri sebe svoju kartu, no chcete si kúpiť niečo cez internet. V takom prípade určite oceníte možnosť virtuálnej platobnej karty, ktorá vám vygeneruje údaje k bezpečnej platbe. Môžete však rovnako využiť aj možnosť zobraziť údaje z vašej platobnej karty priamo v aplikácii. Tá teraz podporuje aj platobné brány ako Xiaomi Pay a Swatch Pay, a vy tak svoje smart zariadenia využijete naozaj naplno.

Nové produkty v aplikácii

Založenie termínovaného vkladu nikdy nebolo také jednoduché, ako teraz v Georgeovi. Pár klikmi si dokážete nastaviť dĺžku sporenia a konkrétne podmienky termínovaného vkladu. Už pritom vôbec nemusíte navštevovať pobočku. Rovnako jednoduché je založenie detského účtu pre vaše ratolesti. Tie dostanú vlastnú platobnú kartu Visa Junior a vy ako rodič máte nad ich financiami absolútnu kontrolu. No kto zabezpečí bezpečné platenie pre vás? Poistenie zneužitia platieb sa postará o vašu bezpečnosť predovšetkým na internete. Rovnako si ho vybavíte veľmi rýchlo v apke George.

Ďalšie bonusy pre klientov

Priamo v aplikácii nájdete niekoľko neziskových organizácií, ktorým môžete pomôcť finančným príspevkom v ich fungovaní. Okrem toho banka ponúka messenger už priamo v rozhraní, ktorý ukladá celú históriu komunikácie a vy sa tak môžete k riešeniu problému znova vrátiť. Navyše je pri takejto komunikácii klient už overený a nemusí tak robiť dodatočné úkony a strácať čas.

Aplikácia George
Aplikácia George

Ak si chcete udržať svoj účet bez poplatku, musíte dodržiavať určité podmienky. Aplikácia vám teraz umožní efektívne si ich odsledovať tak, aby ste neprišli o svoje výhody. Tie ponúka aj program Moneyback, vďaka ktorému viete ušetriť vo viacerých obchodoch či aplikáciách.

29.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+