MojAndroid

Populárnosť tabletov v dnešnej dobe neustále narastá a preto sme sa pre vás rozhodli pripraviť nový seriál s názvom “Začíname s Android tabletom“. Seriál je určený najmä pre úplných začiatočníkov a postupne v ňom vysvetlíme ako používať a nastaviť Android tablet. V našom seriáli budeme všetky funkcie demonštrovať na zariadení Prestigio MultiPad 5097Pro, ktoré funguje s operačným systémom Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Partner seriálu Začíname s Android tabletom je spoločnosť Prestigio www.prestigio.sk

Aj v dnešnej časti seriálu Začíname s Android tabletom vám prinášame niekoľko tipov na zaujímavé aplikácie. Tentokrát to budú hudobné aplikácie, pomocou ktorých môžete na svojom tablete počúvať hudobné skladby. Zamerali sme sa na tie, ktoré ponúkajú veľa funkcií ale aj prehľadné a pekné používateľské prostredie.

PowerAmp

PowerAmp patrí na Google Play jednoznačne k tým najlepším aplikáciám pre prehrávanie hudby. Ponúka širokú podporu hudobných formátov (mp3, mp4/m4a (including alac), ogg, wma*, flac, wav, ape, wv, tta, mpc, aiff), prehľadné a funkčné používateľské prostredie a množstvo funkcií vrátane vlastného 10 pásmového ekvalizéru. Zvuk môžete podľa svojho gusta vylepšiť nastavením basov, výšok alebo zapnutím efektov SRS či stereo eXpansion.

Hudobné skladby môžu byť usporiadané podľa rôznych kritérií, či už podľa skladateľa, žánru, albumu, adresára alebo vlastného playlistu. Importovať môžete hudobné zoznamy aj z externých zdrojov vo formátoch m3u, m3u8, pls a wpl. Aplikácia umožňuje tiež vytvárať vlastné poradovníky, z ktorých sa budú vybrané piesne hrať za sebou v poradí v akom si zvolíte. Samozrejmosťou je podpora náhodného prehrávania skladieb. Oceníte aj také funkcie ako automatické sťahovanie obalov albumov, sleeptimer, editáciu tagov, lockscreen s ovládaním prehrávania alebo možnosť zobraziť text ku piesňam. Posledná menovaná funkcia potrebuje ku svojej funkčnosti plugin Musixmatch, ktorý je zadarmo dostupný na Google Play.

 

PowerAmp ponúka aj veľké množstvo nastavení, pomocou ktorých môžete nastaviť vzhľad, ovládacie prvky, možnosti prehrávania alebo možnosť nastaviť rôzne akcie po pripojení alebo odpojení slúchadiel – po pripojení slúchadiel sa tak môže automaticky spustiť prehrávanie, po odpojení zas zastaviť. K dispozícii sú tiež widgety v štyroch veľkostiach, ktoré si môžete umiestniť priamo na plochu svojho Android tabletu.

 

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2-build-26
Aktuálna cena: 3,99 €
Verzia: 2-build-26
Aktuálna cena: 3,99 €

PlayerPro

Ďalší pokročilý hudobný prehrávač, ktorý si môžete po dobu siedmych dní vyskúšať zadarmo. Používateľské prostredie sa nesie v podobnom duchu ako pri aplikácii PowerAmp. PlayerPro podporuje hudobné formáty mp3, ogg, flac, wma, wav, m4, mp4 a dokonca v ňom môžete prehrávať aj videá. Samozrejmosťou je triedenie skladieb podľa albumov, skladateľa, žánru, adresára alebo vlastného playlistu. Na výber sú aj vstavané playlisty, v ktorých sa zobrazia napríklad najlepšie hodnotené skladby, najhranejšie či najmenej hrané. Vytvoriť môžete aj tzv. inteligentné zoznamy, v ktorých sa automaticky zobrazia skladby podľa vybraného kritéria – napríklad podľa roku, dĺžky trvania skladby a ďalších.  Poslednou možnosťou je triedenie piesní podľa ich názvu a abecedy.

Nastavenie zvukového výstupu realizujete pomocou vstavaného 5 pásmového ekvalizéra, Stereo virtualizéra, Reverb efektu (stredná hala, veľká hala, veľká izba …), Dolby a SRS efektov a efektu pre zvýraznenie basov. Doinštalovaním DSP pluginu z Google Play získate rozšírené možnosti, ktoré ponúkajú 15 pásmový ekvalizér, kontrolu zosilnenia alebo prelínanie (crossfade) medzi skladbami.

Aj v tejto aplikácií na váš čakajú funkcie ako vyhľadávanie textov, časovač vypnutia, automatické sťahovanie obalov a obrázkov umelcov, lockscreen s ovládaním prehrávača, zobrazenie ovládacích prvkov v notifikačnej lište, funkcia shake it pre posúvanie skladieb zatrasením a samozrejme aj widgety na plochu v štyroch veľkostiach. Ani tu nechýbajú rozšírené nastavenia pre vzhľad, ovládanie a funkcie prehrávača. Aj tu môžete zapnúť funkciu, ktorá po pripojení slúchadiel automatický spustí prehrávanie.

 

Verzia: 4.71
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.71
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 4.71
Aktuálna cena: 3,99 €
Verzia: 4.71
Aktuálna cena: 3,99 €

Winamp

Hudobný prehrávač dobre známy aj z počítačov, Winamp, je dostupný aj pre Android a ponúka veľa zaujímavých funkcií. Jeho výhodou je, že je dostupný aj ako free verzia s možnosťou upgradu na PRO verziu s niektorými funkciami navyše. Aplikácia síce neponúka tak prepracované používateľské prostredie, no napriek tomu je jej spracovanie maximálne vyhovujúce. Aj tu samozrejme nájdete triedenie skladieb podľa rôznych kritérií, možnosť vytvoriť vlastné playlisty. Čo oproti predchádzajúcim verziám ponúka navyše je možnosť sťahovať skladby dostupné zadarmo alebo počúvať online rádiá.

K dispozícii sú aj widgety na plochu a možnosť zapnúť ovládanie prehrávača z odomykacej obrazovky. Užitočnou je funkcia synchronizácie hudobných skladieb a albumov s počítačom s nainštalovanou aplikáciou Winamp. Priamo z prostredia aplikácie môžete pri prehrávaní vyhľadávať informácie o skladateľovi alebo dostupné Youtube videá. V PRO verzii, ktorú kúpite za 3,84€, získate aj 10 pásmový ekvalizér, nastaviteľnú úvodnú obrazovku, triedenie skladieb podľa adresárov, funkciu Crossfade pri prehrávaní, podporu pre Flac súbory, možnosť streamovať audio z URL a samozrejme budú odstránené aj reklamy. Kúpiť môžete aj plugin Album Washer, ktorý sťahuje obaly albumov a dopĺňa chýbajúce ID tagy.

 

doubleTwist Player

DoubleTwist Player je prehrávač hudby zadarmo dostupný na Google Play, ktorý po zakúpení premium verzie ponúka aj niekoľko ďalších funkcií navyše. Úvodná obrazovka ponúka roztriedenie skladieb podľa niekoľkých kritérií: skladateľa, albumu, abecedy alebo vlastného playlistu. Na výber tu máte aj počúvanie podcastov a online rádií.

Ak si stiahnete aplikáciu DoubleTwist aj na váš počítač, môžete hudbu a videá synchronizovať pomocou káblového pripojenia. Zakúpením špeciálneho doplnku Airsync (cena 4,99€) môžete synchronizáciu realizovať aj bezdrôtovo prostredníctvom domácej WiFi siete. K dispozícii je s týmto doplnkom aj možnosť streamovať hudbu a videá do vášho Xboxu, PS3 alebo Apple TV. Zakúpením špeciálneho PRO balíka v cene 9,99€, získate navyše ekvalizér, sťahovanie obalov albumov a lepšiu správu podcastov. Prehrávač je jednoduchý a poteší vás svojim pekným a funkčným používateľským prostredím.

 

Verzia: 3.1.4
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2.4.2
Aktuálna cena: 4,99 €
Verzia: 2.4.2
Aktuálna cena: 4,99 €

MusicXMatch

Hudobný prehrávač, ktorý vás poteší nielen svojim vzhľadom ale aj funkciami. MusicXmatch je zadarmo dostupný na Google Play. Ponúka prehrávanie audio nahrávok a ich triedenie do zoznamov podľa albumov, abecedy, skladateľov alebo vlastných playlistov. Využiť môžete zdieľanie na sociálnych sieťach Facebook, Twitter a Foursquare. 

Nastavenia aplikácie umožňujú zvoliť akciu pri vytiahnutí slúchadiel alebo ich pripojení. Poteší funkcia, ktorá automaticky pri spustení aplikácie nájde a uloží texty k jednotlivým piesňam uložených v tablete. Priamo z prostredia MusicXmatch sa dozviete tiež v akých albumoch sa počúvaná pieseň objavila a nájdete tu aj diskografiu daného skladateľa či kapely. Aplikácia tiež ponúka funkciu s názvom MusicID, pomocou ktorej môžete zobraziť text ako aj ďalšie informácie k piesni hranej napríklad v rádiu.

 

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Video:

 Zoznam všetkých častí seriálu:

  1. Prvé spustenie tabletu a nastavenia
  2. Zoznámenie sa so systémom, triky s widgetami a aplikáciami
  3. Nastavenie emailovej schránky 
  4. Google Play Store – sťahujeme aplikácie 
  5. Elektronické knihy – tipy na aplikácie 
  6. Sledovanie filmov – tipy na aplikácie + mini HDMI
  7. Počúvanie hudby – tipy na aplikácie (aktuálna časť)
  8. Kancelárske nástroje – úprava dokumentov na tablete
  9. Hry na tablet

Ak máte záujem prispieť vlastnými postrehmi a problémami so svojím tabletom, napíšte nám vaše reakcie do komentárov a budeme sa podrobnejšie venovať aj vašim témam.

29.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+