MojAndroid

Britský horolezec Daniel Hughes ako prvý človek na svete použil smartfón k uskutočneniu videohovoru zo strechy sveta, Mount Everestu. Pre tento historický počin bol použitý smartfón HTC One.

htc-one-everest

Na Mount Evereste nie je dostupná bežná mobilná sieť a preto muselo byť pre videohovor použité satelitné spojenie Inmarsat Broadband Global Area Network. Nižšia kvalita prenášaného obrazu je spôsobená najmä obmedzeniami satelitného prenosu dát, ktoré má veľkú odozvu a menší dátový tok. Navyše, zoberte do úvahy aj extrémne podmienky na vrchole Mount Everest, s ktorými sa musel vysporiadať aj kovový HTC One. Ten bol priamou súčasťou výbavy Daniela Hughesa, ktorého výpravu sponzorovala spoločnosť HTC. Britský horolezec si splnil svoj sen, pričom svojou výpravou chcel podporiť aj charitu Comic Relief, ktorá bojuje proti chudobe a sociálnej nespravodlivosti po celom svete. Cieľom je získať 1 milión britských libier, zatiaľ sa však vyzbieralo len 40 tisíc.

Zdroj: androidauthority

20.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+