MojAndroid

Ešte  predtým, než sa Microsoft rozhodol kúpiť Nokiu, fínska spoločnosť začala experimentovať s operačným systémom Android, z čoho vznikli smartfóny Nokia X a Nokia XL. Ukázalo sa, že Nokia má vo svojom rukáve ďalší Android produkt nazvaný Z Launcher, tentokrát zo segmentu softvéru. Ide o vlastnú náhradu domovskej obrazovky resp. Launcher, ktorý je naozaj minimalistický a používateľom ponúka čo najrýchlejší prístup k často používaným aplikáciam, kontaktom alebo webovým stránkam.

Ak máte na vašom Android zariadení nainštalované desiatky aplikácií, určite ste sa občas prichytili, ako hľadáte jednu špecifickú aplikáciu dlhšie, než by ste čakali. Presne s touto myšlienkou bol vytvorený Z launcher, ktorý sa počas dňa učí akým spôsobom a na čo využívate svoj smartfón. Na základe toho vám ponúka obľúbené aplikácie, aby ste ich nemuseli pracne hľadať v menu.

Samozrejme, na domovskú obrazovku sa vám príliš veľa obľúbených aplikácií nezmestí a preto bolo zjednodušené aj vyhľadávanie. Kdekoľvek na obrazovke môžete prstom nakresliť začiatočné písmeno aplikácie, ktorú hľadáte a launcher vám ponúkne prispôsobené výsledky. To však neplatí len pre appky, ale aj kontakty. Zadaním viac než štyroch písmen sa spustí vyhľadávanie aj v histórii prehliadania webu. Takáto domovská obrazovka však znemožňuje používanie akýchkoľvek widgetov, čo je jedno z najväčších negatív.

Z launcher nokia

Z Launcher sme vyskúšali aj na našich zariadeniach a rozpoznávanie písmen bolo veľmi presné. Problém však nastáva, ak na obrazovku napíšete naraz tri alebo štyri písmená, v tomto prípade už nedokáže presne rozoznať každé jedno z nich. V praxi sme však využívali len jedno písmeno, takže to nepokladáme za veľkú chybu najmä teraz, kedy je aplikácia dostupná len vo fáze beta testovania. Ak sa Z Launcher od Nokia rozhodnete vyskúšať, stačí navštíviť domovskú stránku zlauncher.com, kde si stiahnete APK súbor. Aplikáciu v tomto momente nenájdete v obchode Google Play.

Zdroj: zlauncher

20.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+