MojAndroid

Google skoncuje s 30 sekundovými reklamami, ktoré sa nedajú prerušiť. Na Youtube Google tento typ reklamy používa pri neplatiacich používateľoch, ktorí takýmto spôsobom prispievajú k jeho zárobkom. Neprerušiteľné reklamy s dĺžkou do 30 sekúnd nie sú samozrejme veľmi obľúbené a Google si myslí, že by mali byť kratšie. Aj preto ich od budúceho skráti. “Budeme preferovať kratší formát reklám, ” píše vo svojom vyhlásení.

Kratšie reklamy majú byť pre používateľa aj klientov, ktorí si za ne platia, oveľa zaujímavejšie. Aj preto 30 sekundový formát nahradia oveľa kratšie 6 sekundové spoty. A hoci pôjde stále o neprerušiteľnú reklamu, tak bude oveľa kratšia a tým aj pre mnohých používateľov stráviteľnejšia. Zadávatelia reklamy však mohli aj doteraz robiť kratšie reklamy. Stačilo, ak namiesto 30 sekundového videa nahrali kratšie.

Zdroj: engadget 

20.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+