MojAndroid

YouTube práve experimentuje s funkciou, ktorá vám vygeneruje zhrnutie, čo je obsahom videa. Používa pritom AI algoritmy, ktoré spravia textový súhrn myšlienky videa bez toho, aby ste si ho museli pozrieť. Informácie zverejnila stránka Android Central.

Funkcionalita, ktorá má potenciál na platforme YouTube uspieť

S touto vymoženosťou si môžete prečítať obsah celého videa v textovej forme. O tento prehľad sa postará umelá inteligencia, ktorá doplní existujúci popis videa vytvorený človekom. Google tvrdí, že funkcionalita je dostupná pre vybraných používateľov na stránke pomoci. Funguje iba vo videách, ktorých hostiteľ rozpráva anglicky.

mojandroid youtube titulka
YouTube | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Momentálne sa nezdá, že by táto skúšobná vymoženosť bola dostupná iba pre predplatiteľov YouTube Premium. Je teda možné, že v budúcnosti ju bude môcť využívať hocikto nehľadiac na to, či je predplatiteľom služby alebo nie.

Umelú inteligenciu do praxe neuplatňuje iba Google. Za zmienku určite stojí napríklad aj Amazon, ktorý automaticky generované súhrny aplikuje taktiež v sekcii s recenziami. Pri jednotlivých produktoch AI zhodnotí všetky používateľské recenzie a potenciálnemu zákazníkovi ponúkne súhrn vecí, ktoré sa ľuďom na danom produkte najviac páčili, respektíve nepáčili.

Náš tip
Xiaomi predáva väčšinu svojich produktov iba v Číne. Aký ma dôvod?

3.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+