MojAndroid

Aplikácia YouTube ponúka používateľom čoraz viac a viac funkcií. S príchodom podpory 4K videí sa s nimi na internete roztrhlo vrece a preto sa z nich stal takmer štandard, ktorý mnohí vyžadujú.  Tentokrát je aplikácia obohatená o ďalšiu novinku, ktorá niektorým používateľom chýbala.

YouTube prehrá 4K videá aj na HD obrazovke smartfónu

Počas uplynulých dvoch dní dostávajú smartfóny aktualizáciu, ktorá by mala používateľom túto funkciu sprístupniť. Podľa informácií na portáli 9to5google.com je táto funkcia dostupná pre modely s obrazovkami od 720p po 1440p. Predtým bolo rozlíšenie videa obmedzené len na najvyššie rozlíšenie daného displeja. Podľa informácií portálu gsmarena.com je po aktualizácii možné prehrávať HDR video v 4K rozlíšení až do 60 fps.

S predstavením iOS 14, dostali túto funkciu zariadenia od Apple. Prehrávanie 4K videa na obrazovke s nižším rozlíšením už podporujú aj naše smartfóny v redakcii (verzia aplikácie 16.06.34).

Je jasné, že video je po prepnutí do 4K rozlíšenia ostrejšie, no na obrazovke s nižším rozlíšením si ho až tak neužijete. Okrem rozlíšenia ste limitovaní aj internetovým pripojením a hardvérom smartfónu, keďže niektoré lacnejšie modely nemusia výkonovo stíhať.

Máte vo svojom smartfóne túto funkciu aj vy? Ak áno, dajte nám o tom vedieť dole v komentároch.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot

Náš tip
YouTube: Čo sa na Slovensku najviac sledovalo v roku 2020?

22.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+