MojAndroid

Mobilná aplikácia služby YouTube testuje vo svojej najnovšej aktualizácii dve veľmi užitočné funkcie. Informáciu priniesol portál DroidMaze.

Prehrávanie videí v slučke

Len pred niekoľkými dňami dostal YouTube aktualizáciu používateľského rozhrania, ktorá z popisu videa odstránila počet počítadiel hodnotení „Nepáči sa mi to“. Podľa zistení portálu DroidMate začala teraz služba testovať v mobilnej aplikácii funkciu “Loop Video” na obmedzenom počte používateľov. Funkcia “Loop Video” je na počítačoch k dispozícii už roky a v podstate ide o nekonečné prehrávanie videa v slučke.

YouTube Loop video | Foto: droidmaze.com

Hodí sa to napríklad pri prehrávaní krátkych videí, ktoré potrebujete z nejakého dôvodu vidieť niekoľkokrát. Zatiaľ nie je známe, kedy bude funkcia Loop Video” v smartfónoch so systémom Android dostupná pre všetkých, ale aktivovať ju budete môcť po kliknutí na rozšírenú ponuku. Tá je zobrazená v pravom hornom rohu videa troma bodkami.

YouTube Clip Video a nové funkcie pre Android TV

YouTube zároveň testuje v aplikácii funkciu Clip Video na väčšom množstve používateľov. Táto funkcia umožňuje používateľom vytvárať 60-sekundové videoklipy z existujúcich videí, ktoré následne môžu zdieľať pomocou iného odkazu. Môžete tak napríklad niekomu ukázať krátky zostrih videí, ktoré vás v poslednom čase zaujali. Kedy bude novinka dostupná pre všetkých používateľov ešte nie je známe.

Mala by byť ale k dispozícii pre platformu Android a aj iOS. Podľa únikov na službe Twitter by malo prejsť vylepšeniami aj YouTube pre Android TV. Dostane nové funkcie, ako je napríklad popisy videa, čo doteraz neumožňoval. Aj novinky v YouTube pre Android TV sú zatiaľ len testované a nie je známe, kedy sa objavia v stabilnej verzii pre všetkých používateľov.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
Náš tip
Huawei predstavil špičkové tablety s HarmonyOS a Qualcomm procesormi
3.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+