MojAndroid

Google dnes na tlačovej konferencii v hlavnom meste Indie predstavil novú mobilnú aplikáciu YouTube Go. Tá bude slúžiť na offline prehliadanie videí a ich neskoršie zdieľanie. Pre zatiaľ bude služba dostupná len pre obyvateľov Indie, no je viac ako pravdepodobné, že sa dostane aj do ďalších krajín, vrátane Európy.

YouTube Go bolo navrhnuté a vyvinuté od základov a na podnety používateľov z Indie, aby prinieslo silu videí aj používateľom smartfónov bez ohľadu na kvalitu a stabilitu ich pripojenia do internetu, pričom je stále lokálne relevantné a sociálne. – povedala Johanna Wright, viceprezidentka pre produktový manažment, YouTube

Používatelia môžu po prihlásení do aplikácie zvoliť, v akej kvalite sa im má stiahnuť video pre offline prehrávanie, pričom si stiahnuté videá môžu posielať aj medzi sebou (napr. cez Bluetooth). Aplikácia sleduje všetky vaše uložené videá, takže ich používateľ nemusí hľadať medzi stiahnutými súbormi a má stále prehľad o tom, aké videá už v offline režime pozeral.

youtube-go

Už teraz je možné požiadať o registráciu pre YouTube Go, pokiaľ chcete službu využívať medzi prvými vo vašom regióne. Google však presne nešpecifikoval dátum zverejnenia na svetovom trhu, a tak je možné, že sa tejto novinky dočkáme oveľa neskôr ako používatelia v Indii.

Zdroj: AndroidAuthority

28.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+