MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo Google odmietol kúpiť službu Twitch.TV, kde hráči z celého sveta vysielajú živý stream, pričom hrajú obľúbené video hry a aj komunikujú s fanúšikmi. Neskôr si potenciál tejto platformy uvedomili v Amazone a Twitch odkúpili za 1 miliardu dolárov. Až s rastúcim počtom užívateľov Twitch.TV sa ukázalo, aký je o takýto formát záujem. Google sa neskôr snažil svoje chyby napraviť, pričom iba nedávno predstavil možnosť živého streamovania s frekvenciou videa 60 fps. Ďalšia novinka z dielne Google je však už priamo zameraná na herný priemysel a nesie označenie YouTube Gaming.

Game-Page_Desktop-980x651 Home-Feed_Tablet-980x735

Predstavitelia spoločnosti ale upozorňujú, že ide o úplne oddelenú platformu, ktorá kombinuje výhody Twitch.TV a klasického YouTube. Nová služba bude domovom pre viac ako 25 000 hier všetkých žánrov. K dispozícii budú kanály, na odber ktorých sa budete môcť prihlásiť a samozrejmosťou je aj podpora živého streamovania. Veľmi užitočnou službou je aj automatické prevádzanie živého streamovania na YouTube videá, čo Twitch.TV síce zatiaľ neumožňuje, ale správcovia kanálov na tejto sieti to aj tak často manuálne robia.

Channel-Page_Mobile-980x1742 Home-Feed_Mobile-980x1742 Game-Page_Mobile-980x1742

Hoci YouTube Gaming vyzerá ako zaujímavá služba, ktorá bude dostupná cez webové rozhranie a mobilnú aplikáciu, nie je isté, či sa podarí nalákať užívateľov z Twitch.TV. Táto služba si totiž v priebehu posledných rokov získala veľké množstvo fanúšikov, ktorí obľubujú tamojší formát a aj samotní správcovia kanálov si v priebehu času už zvykli na živú interakciu s užívateľmi a množstvo nastavení pre lepšie prispôsobenie kanálu. Je teda otázne, aké ďalšie funkcie YouTube Gaming predstaví. Služba by mala byť najskôr dostupná už v lete, no zatiaľ iba v USA a vo Veľkej Británii.

Zdroj: Ars Technica via Android Authority

13.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+