MojAndroid

Je to beh na dlhú trať. Tak vyzerá rozhodnutie spoločnosti Google, ktorá sa rozhodla razantne zakročiť voči používateľom, ktorí na platforme YouTube využívajú blokovače reklám. Platforma teraz testuje rôzne spôsoby, ako im v tom zabrániť. Najideálnejším riešením je samozrejme kúpa predplatného.

Vyzerá to tak, že aktuálne kroky, ktoré YouTube učinil, boli správne. Najnovšie informácie hovoria o tom, že používatelia si službu buď predplácajú alebo AdBlock jednoducho vypínajú a videá sledujú s reklamami. Stále však existujú pomerne jednoduché spôsoby, ako sa blokovaniu a vyskakovacím oknám od YouTube zbaviť.

Služba dokonca začala bojovať aj proti alternatívnym aplikáciám a vyzerá to tak, že v pláne je ich úplné stopnutie. Týka sa to aplikácií ako Vanced a podobne. V niektorých krajinách v poslednom období dokonca zvýšila cenu predplatného.

Nezodpovedané otázky

V súvislosti s touto témou vznikajú aj ďalšie otázky. Voči platforme bola v Írsku vznesená obžaloba, ktorú má na svedomí bezpečnostný expert Alexander Hanff.

Nástroje, ktoré Google v platforme využíva, údajne umožňujú sledovanie používateľov. Na jednu stranu vďaka nim platforma dokáže detegovať blokovač reklám, no zároveň vzniká problém neoprávneného sledovania používateľov.

Regulačný úrad teraz požiadal spoločnosť Google o vyjadrenie k tejto téme a na základe neho učiní ďalšie potrebné kroky.

Náš tip
YouTube Vanced a podobné aplikácie možno dostanú definitívnu stopku

13.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+