MojAndroid

Sieť YouTube prisľúbila, že už tento rok sa dočkáme nádherne plynulých videí s frekvenciou 60 FPS. Sprístupnenie tejto možnosti požadovali majitelia YouTube účtov už dlho, keďže čoraz viac zariadení dokáže nahrávať video s vyššou frekvenciou snímok, pričom aj mnohé smartfóny obsahujú túto funkciu. Na jar tohto roku sa na sieti objavilo niekoľko testovacích videí s vysokou frekvenciou snímok, no teraz už YouTube oficiálne sprístupnil možnosť nahrávať a pozerať videá s frekvenciou 60 FPS.

K správnemu zobrazeniu nových videí ale budete potrebovať splniť určité kritéria. Videá sa totiž zobrazia správne iba v niektorých prehliadačoch, pričom Google Chrome vám určite bude stačiť. Následne je potrebné nájsť tie videá, ktoré sú nahrané s vysokou frekvenciou snímok a zábava môže začať. Priložené video je jedno z prvých, ktoré si môžete vychutnať v takto vysokej frekvencii. Ak si ho ešte spustíte v rozlíšení 1080p, skutočne uvidíte rozdiel oproti klasickým videám. Teraz už iba zostáva dúfať, že majitelia účtov YouTube budú nahrávať čo najviac takýchto videí, pretože rozdiel oproti klasickému formátu je očividný.

Zdroj: Kotaku via engadget

30.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+