MojAndroid

O najnovšej konšpirácii o 5G vysielačoch a koronavíruse ste už pravdepodobne počuli – o tom, že niektorí Briti sa dokonca pustili do ich podpaľovania sme vás už informovali. Tentokrát sa ale o slovo hlási YouTube. Videá, ktoré spájajú 5G vysielače a koronavírus budú na tejto video-platforme vo veľkom mazať. Upozornil na to portál Androidauthority.

Bez opatrení to nepôjde

Ak ste sa pri predošlej správe pýtali, kde sa tieto informácie vôbec šíria, tak odpoveď nikdy nemôže byť jednoslovná. Kanálov je vždy niekoľko, pričom bez konkrétnych opatrení jednotlivých prevádzkovateľov to nepôjde. Pre šírenie tejto falošnej správy je využívané taktiež YouTube, ktoré sa preto rozhodlo v tejto veci nekompromisne konať. Videá, ktoré konšpiráciu súvisiacu so šírením koronavírusu cez 5G vysielače bude vo veľkom mazať.

YouTube má s filtrovaním podobných nepravdivých správ už veľké skúsenosti, nakoľko v minulosti už viackrát zakročilo pri šírení rôznych poloprávd alebo čistých výmyslov. Samozrejme, nie vždy má oprávnený dôvod pristúpiť až k mazaniu videí. Ak sú ale okolnosti úplne očividné, takýto krok je absolútne pochopiteľný a správny. Navyše, aktuálna zlá situácia celej veci rozhodne nepomáha, keďže sú ľudia oveľa viac náchylnejší podľahnúť rôznym falošným správam, ktoré útočia na emócie.

Náš tip
UV svetlo: Zabije koronavírus na vašom telefóne? Ako sa ho zbaviť?
Náš tip
Putin zachráni váš telefón a koronavírus priviezli vlakom: HOAXY, ktorým netreba venovať pozornosť
8.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+