MojAndroid

Kvalita multimédií každým rokom narastá. Uvedomuje si to aj Google, ktorý na to pripravuje aj najpopulárnejšiu streamovaciu službu YouTube. Na CES 2014, ktoré sa uskutoční už o niekoľko dní, sa dočkáme nového kodeku videa VP9, ktorý umožní prehrávať cez YouTube videá až do kvality 4K, teda 4-násobok dnešného maxima FullHD.

Youtube_logo-550x318-540x312

Kodek VP9 nahradí populárny formát H.264, ktorý bol výrobcami zaužívaný dodnes. Namiesto zbernice H.265, ktorá je pokračovateľom zaužívaného štandardu, sa Google rozhodol pre použitie nového kodeku, ktorý okrem vyššej kvality zabezpečí aj nižšiu dátovú náročnosť, čo môže byť hlavná príčina, prečo sa YouTube rozrastie práve o VP9 funkcionalitu. Hoci Google na príchod novej video zbernice dobre pripravil výrobcov ako Intel, ARM, Marvell, Broadcom, Samsung, Toshiba, či Sharp, hardvérová podpora zariadení bude reálna až neskôr v tomto roku. Ako prvé by VP9 mali podporovať PC a notebooky, nasledovať budú smartfóny a tablety a ako posledné získajú podporu aj inteligentné televízory. Viac informácií vám prinesieme už budúci týždeň, kedy sa vrámci výstavy CES 2014 na verejnosť dostanú ďalšie informácie o novinkách v službe YouTube.

Zdroj: AndroidCommunity

3.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+