MojAndroid

Prvá generácia smartfónu s dvoma displejmi sa na Slovensku začne predávať už v priebehu júla, odporúčaná maloobchodná cena je 499 eur. Ide pri tom o staršiu generáciu smartfónu, ktorá disponuje dvojjadrovým procesorom s taktom 1,7 GHz a 2 GB operačnej pamäte RAM. Hlavný 4,3″ displej s rozlíšením 1280×720 px, je tu však doplnený o ďalší na zadnej strane. Ten však v prípade Yotaphone prichádza vo vyhotovení e-ink, teda elektronického papiera, ktorý je charakteristický svojou nízkou spotrebou a výbornou čitateľnosťou na priamom slnku.

Telefónu nechýba ani 32GB vnútornej pamäte, 1800 mAh batéria a 13 Mpix fotoaparát vrátane prednej 720p kamery. Telo zariadenia dosiahlo hrúbku 10 mm a hmotnosť sa zastavila na hodnote 140 gramov. Zaujímavosťou je predná strana, ktorú pokrýva kapacitná vrstva až do samého spodku. Tú Yotaphone využíva na ovládanie pomocou gest. Tlačidlo “Späť” je napríklad riešené potiahnutím prsta doľava v spodnej časti zariadenia a multitasking používatelia vyvolajú podržaním prsta v rovnakej oblasti v strede. Tlačidlo zapnutia je kombinované so slotom na SIM kartu.

Náš tip
Nástupca YotaPhone ponúka vyšší výkon a kvalitnejší e-ink displej

Trochu sklamaním je, že Yotaphone ponúka zatiaľ len prvú generáciu svojho smartfónu, a podľa naších zistení, spoločnosť predaj vylepšenej verzie u nás zatiaľ ani neplánuje.

25.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+