MojAndroid

Vybrané vlajkové smartfóny Sony Xperia ponúkajú šošovky fotoaparátu, ktoré snímajú zábery trochu širšie ako v prípade konkurenčných modelov. Znamená to, že na jednom zábere môžete zachytiť viac zo svojho okolia, zároveň sa však môžu vyskytnúť ľahšie deformácie obrazu či iné skreslenia. Ide o skreslenie perspektívy, ktoré zaznamenali viacerí používatelia a to konkrétne na smartfónoch Sony Xperia XZ1, XZ1 Compact, XZ a XZ Premium.

Náš tip
Sony Xperia XZ1: Evolučne dospela | RECENZIA
Náš tip
Sony Xperia XZ Premium: 4K v prémiovom balení | RECENZIA

Riešenie formou aktualizácie

Oprava týchto sťažností prichádza vo forme softvérovej aktualizácie. Položka “Korekcia skreslenia obrazu” sa bude nachádzať v nastaveniach fotoaparátu. Ak bude táto položka zaškrtnutá, ku skresleniu by nemalo dochádzať.

Aktualizácia pre korekciu skreslenia bude distribuovaná na smartfón Sony Xperia XZ Premium spolu s novým systémom Android Oreo. Sony Xperia XZ1 a XZ1 Compact, ktoré už majú Android Oreo, by mali dostať aktualizáciu do konca novembra 2017. Pravdepodobne príde v rámci opravy chýb. Sony Xperia XZ dostane takisto aktualizáciu, predpokladá sa, že takisto príde spolu s novým systémom Android Oreo. Termín tejto aktualizácie však nebol zatiaľ stanovený.

 

Náš tip
Sony Xperia XZ Premium: 4K v prémiovom balení | RECENZIA
Náš tip
Sony Xperia XZ – smartfón, ktorý baví | ANDRground VIDEOrecenzia

Používate vyššie zmienené smartfóny Xperia? Stretli ste sa s ľahkou deformáciou obrazu aj na vašom smartfóne? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: phonearena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
25.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+