MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi sa nedávno stretla s problémami po tom, čo ju bývalý americký prezident Donald Trump umiestnil na čiernu listinu. Nedávno sa niektorí používatelia v Číne začali sťažovať, že si do svojich Xiaomi zariadení nemôžu nainštalovať Google služby. O probléme informoval portál Gizmochina.

Zdá sa, že obmedzenie prišlo po nainštalovaní MIUI 12.5. Čínsky výrobca na tieto sťažnosti reagoval a uviedol, že spoločnosť z dôvodu dodržiavania predpisov už neumožní používateľom dodatočne nainštalovať Google služby. Tento krok prekvapujúci nie je, keďže Google služby sú v Číne zakázané a väčšina smartfónov v Číne ich nemá.

Google služby už len v Xiaomi zariadeniach, ktoré ich majú predinštalované

Výrobca potvrdil, že do zariadení, ktoré nie sú dodávané s nainštalovanými Google službami, si ich používatelia nebudú môcť nainštalovať dodatočne. Avšak spoločnosť v svojej správe neuviedla zoznam modelov, ktoré budú týmto rozhodnutím ovplyvnené. Niektorí používatelia oznámili, že Redmi K30 Ultra a Redmi 10X 5G budú jednými z tých nešťastných zariadení.

Avšak tieto obmedzenia budú platiť len pre zariadenia na domácom trhu spoločnosti, v Číne. Používateľov v iných krajinách sa to nedotkne a naďalej budú môcť svoje Xiaomi zariadenia používať s Google službami.

Čaká Xiaomi podobný osud ako Huawei?

Je otázne, či rozhodnutie zakázať používateľom dodatočne si nainštalovať Google služby súvisí s nedávnym zaradením na čiernu listinu. Veľa ľudí sa obáva, že Xiaomi čaká podobný osud ako Huawei. Ten bol vládou Dolanda Trumpa zaradený na čiernu listinu, čo mu okrem iných problémov spôsobilo aj to, že prišiel o možnosť dodávať svoje smartfóny s nainštalovanými Google službami. Avšak spoločnosť Xiaomi bola zaradené na iný druh čiernej listiny, čiže je nepravdepodobné, žeby sa stretla s podobnými problémami ako spoločnosť Huawei.

Náš tip
Xiaomi Mi A3: Aktualizácia s Android 11 spustená na tretí pokus

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+