MojAndroid

Xiaomi sa v posledných rokoch vypracoval na jedného z najväčších výrobcov smartfónov a predbehol aj takých hráčov, akými sú napríklad LG či Sony. Čínska spoločnosť má však stále veľký potenciál pre rast, čo si veľmi dobre uvedomuje. Ich cieľom však nie sú len trhy na západe v rozvojových krajínách, ale aj zákazníci z radov spoločnosti Apple. Tých chce podľa najnovších správ nalákať na zaujímavý výmenný program, v ktorom bude iPhony vymieňať za vlastné zariadenia. iPhone 5s by ste tak u výrobcu mohli vymeniť za nový Xiaomi Mi Note, zatiaľ čo novšie modely iPhone 6 a iPhone 6 Plus, už za výkonnejší a lepšie vybavený Mi Note Pro.

Čínsky Apple plánuje majiteľom iPhonom uľahčiť aj prechod na ich zariadenia. V Apple App Store chce vydať aplikáciu, ktorá by umožnila jednoduchý prenos kontaktov a dát do smartfónu od Xiaomi. Spoločnosť navyše použila rovnaký formát SIM karty ako v iPhonoch, a teda nanoSIM, čím sa výmena zariadení ešte viac uľahčí. Xiaomi teda plánuje doslova útok na fanúšikov Applu, ktorých bude chcieť prilákať práve týmto výmenným programov. Či to bude pre nich dostatočne výhodná ponuka nevieme. Treba totižto pamätať aj na to, že zákazníci Applu sú pomerne verní a od tohto výrobcu nevlastnia len jedno zariadenie, ale väčšinou je to aj Macbook, iMac, či Apple TV. Spolu tvoria ekosystém, ktorého sa najmä v USA asi nebudú chcieť len tak ľahko vzdať.

A čo vy? Sú medzi vami majitelia iPhonov, ktorí by ho vymenili za Xiaomi? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: phonearena

26.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+