MojAndroid

Smartfóny čínskeho výrobcu Xiaomi sa preslávili najmä vďaka vynikajúcemu pomeru ceny a výkonu. Jedna z vecí, v ktorej však výrobca zaostával za ostatnými značkami, je softvérová podpora. Kým tri roky veľkých aktualizácií bude čoskoro štandardom vo svete Android telefónov, zariadenia od Xiaomi stále dostávajú nanajvýš dve systémové aktualizácie. Podľa portálu Android Police sa to však čoskoro zmení.

Nové zariadenia spoločnosti, ktoré budú predstavené 15. septembra, budú podporované až štyri roky. To znamená, že dostanú tri veľké systémové aktualizácie a dokopy štyri roky bezpečnostných aktualizácií. Konkrétne pôjde o modely Xiaomi 11T a 11T Pro.

Xiaomi 11t dĺžka podpory
Foto: AndroidPolice.com

Dlhšiu podporu možno neskôr dostanú aj staršie zariadenia

Na rozdiel od spoločnosti Samsung, ktorá sľúbila dlhšiu podporu aj pre staršie zariadenia, Xiaomi predĺženú podporu plánuje zatiaľ len pre nové zariadenia. Výrobca však uviedol, že svoj plán môže prehodnotiť a v budúcnosti predĺžiť podporu aj starším zariadeniam. Počíta aj s rizikom, že tento záväzok nebude vedieť dodržať a v oznámení uviedol, že „dostupnosť aktualizácií sa môže líšiť v závislosti od zariadenia a bude závisieť od mnohých faktorov, vrátane ​​zložitosti aktualizácie, miestnych predpisov alebo trhu“.

V každom prípade pre spoločnosť, ktorá je momentálne známa pomalými a/alebo neexistujúcimi aktualizáciami, je to veľký krok. Ak sa jej súčasné ambície podarí naplniť, bude na tom s aktualizáciami lepšie ako samotný Google, ktorého Pixel smartfóny sú v súčasnosti obmedzené len trojročnou podporou.

Xiaomi Mi 11 

{{shop_name}} od {{product_price}}

Náš tip
Nová MIUI nadstavba od Xiaomi má problém s náhodnými reštartmi
10.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+