MojAndroid

Xiaomi sa pripravuje predstaviť svoj nový vlajkový model Xiaomi 14 Ultra na čínskom trhu, a to spolu s novým setom doplnkov pre fotoaparát. Informácie o tomto sete sa objavili v 3C certifikácii (povinná certifikácia pre výrobky predávané v Číne), ktorá potvrdila samotnú existenciu výrobku a niektoré jeho technické parametre. O novinke informuje portál gizmochina.

S najväčšou pravdepodobnosťou bude vlajkový model Xiaomi 14 Ultra predstavený koncom prvého kvartálu roku 2024. Spolu so smartfónom očakávame aj odhalenie a spustenie predaja doplnkov ku zariadeniu. Celá sada by mala byť vyrábaná spoločnosťou Xiaomi Lens Technology a má modelové číslo 2402CPS69C. Hlavnou úlohou je uľahčiť používanie údajne najšpičkovejšieho fotoaparátu.

Xiaomi 13 Ultra Camera Kit | Zdroj: Xiaomi

Celé balenie by malo mať názov Xiaomi 14 Ultra Camera Kit. Treba podotknúť, že minuloročný model Xiaomi 13 Ultra bol tiež predstavený s podobným setom, ktorý prinášal rôzne príslušenstvo pre milovníkov fotografie. Balenie obsahovalo obal na samotný smartfón, 67 mm adaptér na objektív fotoaparátu, ktorý umožňoval pripevniť rôzne svetelné filtre, a ergonomické držadlo so zabudovaným tlačidlom spúšte pre ľahšie ovládanie. Taktiež obsahoval kryt objektívu, ktorý ho chránil pred mechanickým poškodením pri prenášaní a skladovaní.

Z informácií vyplýva, že držiak bude podporovať nabíjanie s napätím 5V a bude mať vlastnú batériu s kapacitou 1 500 mAh. Správa tiež uvádza, že set nebude obsahovať nabíjací adaptér. Zariadenie by malo podporovať aj Bluetooth 5.0, čo umožní jeho bezdrôtové ovládanie.

Cena a dostupnosť

Pri čínskej elektronike je vždy otázka dostupnosti pre globálny trh. Je však možné že nás čínsky gigant tento rok prekvapí. Cena minuloročného setu bola 799 jüanov, čo je približne 103 €. Nebol však exkluzívny pre model Ultra a bol kompatibilný aj s inými smartfónmi Xiaomi. Preto sa dá očakávať podobný cenový rozsah aj pre novú verziu.

Náš tip
Séria Samsung Galaxy S24: Slovenská cena a parametre všetkých modelov

18.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+