MojAndroid

Xiaomi už nie je len výrobcom tradičných smartfónov, ale aj iných inteligentných zariadení, vrátane televízorov, tabletov, či dokonca prepravných zariadení Segway. Teraz ale prichádza s ďalšou novinkou v podobe inteligentného bicykla QiCycle R1. Ten je vybavený karbónovým rámom a najmodernejším elektronickým radením Shimano Di2.

qicycle-bars-750x487

QiCycle R1 je vďaka rámu z uhlíkových vlákien veľmi ľahký a váži len 7 kg. Elektronické radenie ponúka rýchle a plynulé radenie rýchlosti bez nutnosti vedenia akýchkoľvek laniek, pričom vstavaná batéria vydrží pri záťaži 40 hodín prevádzky. Batéria inak napája aj ďalšie senzory, z ktorých dáta sa synchronizujú s aplikáciou v smartfóne. Používateľ bude mať napríklad informácie o podávanom výkone, rýchlosti, polohe a radenej rýchlosti a teda aj o priebehu samotného tréningu.

qicycle-app-750x665

Xiaomi tento bicykel ponúka v rámci svojej davovo financovanej kampane, pri ktorej dosiahol požadovanú métu už v priebehu niekoľkých hodín. O bicykel prejavilo záujem zatiaľ okolo 130 ľudí, no tento počet sa môže ešte meniť. Cena za jeden kus je po prepočte približne 3000 dolárov, čo je vzhľadom na výbavu viac ako výhodná suma.

Zdroj: 9to5bike

23.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+