MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi dnes predstavila svoj nový 4K televízor, no to nie je všetko. Nachystala si pre nás známy Segway s názvom Ninebot mini. Ninebot je pritom čínska spoločnosť, v ktorej je Xiaomi hlavným investorom – a zároveň to bol práve Ninebot, kto prebral spoločnosť Segway. Nuž a dvojkolesové zariadenie Ninebot mini je prvým výrobkom, ktoré po tejto akvizícii vzniklo. A čo je najzaujíamvejšie na tom všetkom? Keďže sa bavíme o spoločnosti Xiaomi, ťahačom je cena. Ninebot mini bude stáť asi 278 eur, čo je skutočným zlomkom cien.

Čo sa týka výkonu, ten síce nie je najvyšší, no na “prechádzku mestom” je snáď dostatočný – Ninebot mini sa pohybuje rýchlosťou 16 km/h, zvládne 15-stupňový kopec a na jedno nabitie prejde 22 km. V pohode ho zložíte do kufra auta a má hmotnosť 12,8 kg. Okrem toho, môžete si tu upgradovať firmvér, monitorovať rýchlosť a údaje o prevádzke pomocou appky v smartfóne.

Ninebot mini bude dostupný v Číne od 3. novembra, v ostatných častiach sveta zatiaľ jeho predaj nie je ohlásený. O ďalších podrobnostiach budeme informovať.

Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+