MojAndroid

Xiaomi predstavil ďalší gadget, ktorý ocenia najmä obyvatelia miest. Táto čínska spoločnosť totižto odhalila svetu svoj prvý vlastný ebajk, ktorý bude predávať za lákavú cenu 455 dolárov. Určený je predovšetkým do miest, pre ktoré je prispôsobený nielen svojou konštrukciou, ale aj funkciami.

xiaomi bike1

Xiaomi QiCycle je kompaktný a dá sa ľahko poskladať, čo oceníte napríklad pri presunoch na dlhšie vzdialenosti mestskou hromadnou dopravou. Nehovoriac o tom, že v byte nezaberie veľa miesta. Vstavaná batéria dokáže vďaka integrovanému elektromotoru cyklistovi uľahčiť pedálovanie na trase dlhej 45 km. Bicykel je pritom vybavený vlastným cyklopočítačom, ktorý dokáže sledovať prejdenú vzdialenosť, rýchlosť, GPS pozíciu, množstvo spálených kalórií a iné. Ebajk od Xiaomi disponuje 3-rýchlostným systémom prehadzovania rýchlostí a vybavený je tiež dvojicou svetiel vpredu a vzadu, ktoré sú vstavané priamo do rámu bicykla. Konštrukcia váži pritom prijateľných 14,5 kg.

3.0

Xiaomi QiCycle nie je prvým elektrobicyklom spoločnosti. Už začiatkom roka predstavila vybavenejší variant QiCycle R1, ktorý disponuje karbónovým rámom, automatickým radením a ďalšími vychytávkami. Podobne ako ten, aj najnovší model má vyrábať externá firma.

Xiaomi má s elektrobicyklami veľké plány. Momentálne je o ne v Číne veľký záujem a dopyt po nich v preľudnených mestách neustále narastá. Xiaomi si chce z tohto trhu aspoň “odkusnúť”, čo by sa mu vzhľadom na agresívnu cenovú politiku mohlo aj podariť.

Zdroj: theverge

 

 

24.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+