MojAndroid

Viceprezident pre zahraničné veci spoločnosti Xiaomi Hugo Barra oznámil vo svojom príspevku na sociálnej sieti Facebook, že servery s cloudovým úložiskom pre zariadenia Xiaomi budú odteraz uložené v Amerike a Singapure, zatiaľ čo doteraz boli dáta užívateľov uložené na čínskych staniciach. Umožnila to služba Amazon Web Services (AWS), ktorá menším spoločnostiam prenajíma obrovské množstvo úložných serverov za nízku cenu, čo uľahčí týmto spoločnostiam uloženie dát. Vybudovanie vlastných serverových staníc by totiž stálo oveľa viac námahy a prostriedkov a túto službu teraz využíva aj čínsky výrobca mobilných zariadení Xiaomi.

Xiaomi uvádza, že táto zmena má za účel priniesť svojim zákazníkom mimo Číny rýchlejšie pripojenie a vyššie rýchlosti nahrávania a sťahovania súborov z cloudového úložiska. Podľa Huga Barru je už teraz potvrdené, že užívatelia v Singapure, Hong Kongu a Taiwane zaznamenali 30%-ný nárast v rýchlostiach, zatiaľ čo niektorí užívatelia v Indii zaznamenali dokonca 200%-ný nárast v rýchlosti manipulácie s dátami uloženými na serveroch.

Na druhej strane sa ale vynára otázka, či táto novinka nemá niečo dočinenia s nedávnymi obvineniami, podľa ktorých by mali byť údaje zo zariadení Xiaomi uploadované na čínske vládne servery. Spoločnosť ale tieto obvinenia opakovane poprela s tvrdením, že ide iba o údaje z cloudovej synchronizácie. Napriek tomu je ale táto náhla výmena serverov veľmi zaujímavá a zdá sa, že Xiaomi chce úplne odstrániť všetky pochybnosti o bezpečnosti údajov o užívateľoch zariadení Xiaomi.

Zdroj: Hugo Barra (Facebook) via PhoneArena

23.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+