MojAndroid

Xiaomi je ostro sledovanou firmou, ktorá sa angažuje v mnohých oblastiach. Najviac ju poznáme vďaka jej smartfónom, ale nie menej zaujme aj svojimi ďalšími produktami. Medzi tie najnovšie patrí aj laserový projektor, ktorý je určený pre všetkých tých, čo chcú zo svojej obývačky spraviť malé domáce kino.

Výhodou projektoru je to, že na premietanie potrebuje byť od steny vzdialený len 5-50 cm. Na túto vzdialenosť potom dokáže premietať obraz s uhlopriečkou do 150″ (381cm), a to je už čo povedať. Projektor ponúka rozlíšenie 1080p, svietivosť 5000 lumenov, kontrast 3000:1 a 85% pokrytie farebného priestoru NTSC. Projektor je vybavený DLP technológiou spoločnosti Texas Instruments, konkrétnejšie ALPD 3.0 s laserom ako zdrojom svetla. Životnosť projektoru je 25-tisíc hodín, čo v prípade každodenného používania po dobu 2 hodín, predstavuje 34 rokov prevádzky.

Samotný projektor je vybavený trojicou HDMI konektorov, USB 3.0 portom, vstavanými reproduktormi, konektivitou WiFi a ethernetom. Cena za novinku je po prepočte 1300 eur. Xiaomi projektor je však zatiaľ dostupný iba v Číne a je otázne, či sa dostane aj na trhy mimo túto krajinu.

Zdroj: gsmarena

 

 

30.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+