MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi je jednou z najväčších a zároveň najmladších technologických spoločností. Okrem mobilných zariadení vyrába aj množstvo ďalších typov elektroniky a čoskoro sa pravdepodobne pustí aj do robotiky. Na veľtrhu MWC 2023 v Barcelone by mala podľa portálu AndroidHeadlines predstaviť svojho prvého humanoidného robota.

Prvý humanoidný robot spoločnosti Xiaomi sa volá CyberOne

Humanoidný robot Xiaomi má označenie CyberOne a spoločnosť jeho vývoj oznámila už minulý rok na konferencii v Číne. Popisuje ho ako „humanoidného bionického robota“, ktorý by mal využívať vyvažovanie postavy pomocou bipedálneho pohybu. To znamená využitie chôdze pomocou dvoch končatín pripevnených v panvovej oblasti.

Xiaomi CyberOne
CyberOne | Zdroj: AndroidHeadlines.com

Mechanizmus by mal vedieť dosiahnuť maximálny krútiaci moment až 300 Nm. Robot má tiež vedieť detekovať ľudský pohyb a má mať pokročilé schopnosti videnia s možnosťou trojrozmernej virtuálnej rekonštrukcie skutočného sveta. Výška humanoidného robota bude 177 centimetrov a hmotnosť 52 kilogramov.

Xiaomi CyberOne
Xiaomi CyberOne v pohybe | Zdroj: AndroidHeadlines.com

Rozpätie rúk má byť 168 centimetrov a v každej ruke by mal vedieť udržať predmety s váhou až 1,5 kilogramu. To nie je až tak veľa, takže sa nedá počítať s tým, že by robot pri predstavení vykonával nejaké náročnejšie fyzické úkony. Mal by však dobre simulovať ľudské pohyby a bude pravdepodobne prezentovaný ako spoločník človeka.

Minuloročné oznámenie humanoidného robota CyberOne s robotickým psom CyberDog | Zdroj: AndroidHeadlines.com

Xiaomi možno ukáže aj svojho robotického psa

Funkciu spoločníka človeka momentálne plnia robotické psy a aj spoločnosť Xiaomi na jednom takom pracuje. Nazýva ho CyberDog a oznámila ho minulý rok v Číne spoločne s humanoidným robotom CyberOne. Na rozdiel od neho však nepotvrdila, či svojho robotického psa ukáže na veľtrhu MWC 2023 v reálnej podobe. Vylúčiť ani potvrdiť to samozrejme zatiaľ nevieme a budeme musieť počkať až na samotný veľtrh, na ktorom budeme mať zastúpenie aj my.

Náš tip
AKCIA: Tieto platené Android aplikácie a hry sú teraz dostupné úplne zadarmo
21.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+